שוב: הבנקים של דאע"ש הופצצו

4 בניינים ששימשו את הארגון הרצחני למימון פעולות הטרור שלו הופגזו ע"י כוחות הקואליציה בעיר מוסול. זוהי הפעם השנייה בה נעשה ניסיון לפגוע במוסדות הפיננסיים של דאע"ש, שמממנים את מבצעיו ופעיליו

מדינות הקואליציה ממשיכות לרסק את מאגרי המזומנים של דאע"ש: בפעם השנייה בתוך חודש תקפו אמש (ראשון) מטוסי קרב ארבעה בנקים במרכז הכלכלי של המדינה האסלאמית בעיר מוסול. ארגון הטרור הרצחני לא הכחיש את הפגיעה במוסדות הפיננסיים שלו, אך טען כי מדובר ב"מבנים ריקים".

גם התקיפה הזו התמקדה בתשתית הכלכלית של הארגון, ככל הנראה מתוך כוונה לפגוע ביכולתו לשלם לפעילים ולהמשיך להתחמש. על אף טענות דאע"ש לפיהן המבנים היו ריקים, כפי הנראה בתוך הבניינים היה ציוד רב שנפגע, בין היתר גם מחשבים בהם אוחסנו נתונים כספיים.

זמן קצר לאחר ההפגזה

ב-11 בינואר דיווחה סוכנות הידיעות רויטרס כי "בנק המזומנים" של דאע"ש הופצץ בשכונה מזרחית של מוסול. על פי הדיווח, המבנה שהופצץ על ידי כוחות הקואליציה אחסן כמות גדולה מאוד של מזומנים, שלאחר התקיפה החלו להתעופף לכל עבר.

על פי ההערכות, ארגון דאע"ש מממן את המבצעים שלו באמצעות כספים רבים שצבר במהלך כיבושיו בעירק ובסוריה. בין היתר נאגר הכסף על ידי מכירת נפט, סחיטה באמצעות חטיפות וכופר והטלת מסים על תושבי האזור.