טורקיה: מטעני חבלה וחגורות נפץ נתפסו בגבול עם סוריה

בעוד אלפי פליטים סורים ממשיכים להימלט ממתקפות אסד אל עבר הגבול עם טורקיה, גם המתיחות הביטחונית בגבול עולה. מטעני חבלה וחגורות נפץ התגלו במטענם של קבוצת פליטים שעשתה את דרכה לעבר טורקיה וכוחות הביטחון חושדים כי יועדו לביצוע פיגועי התאבדות

המתיחות עולה בגבול טורקיה-סוריה (רויטרס)

כוחות הביטחון הטורקיים עצרו היום (רביעי) 34 בני אדם בגבול עם סוריה, כשברשותם מטעני חבלה וחגורות נפץ. על פי החשד, חומרי הנפץ שנתפסו יועדו לביצוע פיגועי התאבדות, אך טרם ברור מי עומד מאחורי ניסיון ההברחה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"בין 12-15 קילוגרמים של חומרי נפץ וארבע חגורות נפץ נמצאו בתוך שני תיקים שנשאה הקבוצה שהגיעה למעבר הגבול", נמסר בהודעת הצבא. קבוצת החשודים שמנתה ארבעה גברים, 10 נשים ו-20 ילדים, ביקשה לעבור מסוריה לטורקיה כשנעצרה בגבול.

בעקבות מתקפות עזות מצד משטר אסד בסוריה, כ-30 אלף פליטים סורים נמלטו לעבר טורקיה וממתינים בגבול שם מעניקה להם ממשלת טורקיה סיוע המוניטרי. טורקיה , שכבר אפשרה את כניסתם של 2.7 מיליון פליטים סורים, סירבה עד כה לאפשר את כניסתם של גל פליטים נוסף.

אתמול פנתה ארה"ב לממשל באנקרה והפצירה במדינה לפתוח את גבולותיה לפליטים מסוריה, בהם עשרות נשים וילדים, שכבר ממלאים עד אפס מקום את מחנות הפליטים בגבול ונאלצים לישון באוהלים ותחת כיפת השמיים מחוסר מקום.

זירת הפיגוע בחודש שעבר (יוטיוב)


לפני כחודש רעדה הכיכר המרכזית באיסטנבול לאחר שמחבל מתאבד גרם למותם של לפחות 10 בני אדם ולפציעתם של 15 נוספים. שני "החשודים המרכזים" על פי מערכת הביטחון הם דאע"ש והמחתרת הכורדית: כלי תקשורת במדינה דיווחו כי שירותי המודיעין הזהירו בחודש שעבר כי שישה מחבלים מתאבדים הפועלים בשירות דאע"ש נכנסו למדינה.