צניחה בתמיכה באינתיפאדה בקרב פלסטינים

רק 42% מהפלסטינים תומכים בקיומה של אינתיפאדה שלישית - זאת לעומת 63% שהביעו בכך תמיכה רק בנובמבר האחרון. לפי סקר של מכון המחקר הפלסטיני אווראד, כמחצית מהפלסטינים חוששים כי אינתיפאדה תרחיק את השגת היעד של הקמת מדינה פלסטינית

רק 42% בעד אינתיפאדה

ירידה משמעותית בתמיכה באינתיפאדה שלישית בקרב הפלסטינים: מכון המחקר הפלסטיני אווראד (AWRAD) פירסם אתמול (שבת) ממצאי סקר נרחב, שנערך בקרב 1,200 מרצועת עזה ומאיו"ש, לפיו רק 42% מהפלסטינים תומכים בקיומה של אינתיפאדה שלישית - זאת לעומת 63% שתמכו בכך בנובמבר האחרון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

יותר ממחצית מהמשיבים ענו כי הם מתנגדים למהלך שכזה. מחצית מהפלסטינים מאמינים כי אינתיפאדה שלישית תדחה הקמת מדינה פלסטינית עצמאית לעומת 40% הסבורים להיפך.

80% מהמשיבים סבורים כי יש לקיים בחירות לנשיאות למועצה המחוקקת באופן מיידי - וברצועת עזה לבדה התמיכה עולה ל-92%. לו הבחירות היו מקיימות כיום, 39% מהפלסטינים היו מצביעים לפת"ח לעומת 17% לחמאס. 34% מהמשיבים לא היו מצביעים.

ל-58% אין התנגדות לכך שאבו מאזן יתפטר מתפקידו, לעומת 34% שהביעו חשש מכך. במקרה ואכן יתפטר, 66% מאמינים כי יש לקיים בחירות לאומיות על מנת לבחור את מחליפו, ואילו 13% מאמינים כי יש לבחור מחליף בהתאם להסכמה פנימית בפת"ח.

עם זאת, במכון מביהרים כי קשה לנבא את תוצאות הבחירות לנשיאות שכן ישנם קולות מתנדנדים רבים: כך, למשל, אם יתמודד אבו מאזן מו אסמעיל הנייה, הוא יזכה ל-36% תמיכה לעומת 22% להם יזכה הנייה - אך 41% מהמשיבים אמרו כי הם יתלבטו בין השניים.