מל"ט אירני כמעט פגע במטוס קרב רוסי בשמי סוריה

כלי טייס בלתי מאויש השייך לאירן חלף מטרים ספורים ממטוס רוסי מעל סוריה, וכמעט התנגש בו. את התקרית המסוכנת תיעד חייל רוסי שהיה על הקרקע ומיהר להעלות אותו לאינטרנט. תיעוד

הלחימה נגד דאע"ש בסוריה, לצד הקרבות הבלתי פוסקים במסגרת מלחמת האזרחים במדינה, מובילה לריבוי כלי טייס בשמי סוריה - עובדה שכמעט נגמרה באסון השבוע, כאשר מטוס קרב רוסי היה במרחק שנייה מהתנגשות עם כלי טייס בלתי מאוייש (כטב"ם) אירני. התקרית, בה חלף המל"ט מאירן מטרים ספורים בלבד מהמטוס, מדגימה את הסכנה הרבה הטמונה לכוחות הלוחמים באזור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בסרטון שצילם חייל רוסי המוצב בלטקיה שבצפון-מערב סוריה והועלה ליוטיוב, נראה מטוס קרב רוסי מדגם סוחוי 34 כשעל פניו חולף במרחק מטרים בודדים הכטב"ם המשמש את הכוחות האירניים הלוחמים במלחמת האזרחים העקובה מדם.

זוהי אינה התקרית האווירית בה מעורבים מטוסים רוסיים, מאז החלה ממשלתו של פוטין להגן באופן גלוי על משטרו של אסד כנגד כוחות המורדים. רק לפני חודשיים הפילה טורקיה מטוס קרב רוסי שחדר לשטחה האווירי ואחד מטייסיו נהרג.

החשש ממקרים כאלו בדיוק הובילו את ראש הממשלה נתניהו לטוס במיוחד למוסקבה עם תחילת מעורבותה בסוריה, על מנת להקים מנגנון תיאום פעולה בין המדינות. במקביל, מתגברות ההאשמות מצד המערב לפיהן הפעילות הרוסית בסוריה הכשילה את שיחות השלום: האמריקנים אף טענו אתמול כי רוסיה תקפה מטרות של האופוזיציה במקום יעדים של דאע"ש, ובאו"ם ובצרפת הכריזו כי הפעילות הרוסית באזור "מזיקה למאבק בטרור".