דיווח: הרוג בקריסת מנהרה בעזה

פחות משבוע לאחר שאישרה הזרוע הצבאית של חמאס את הדיווחים על 7 הרוגים בקריסת מנהרה ברצועה, מנהרה נוספת קרסה וגרמה למותו של פעיל הארגון

מנהרת חמאס ברצועת עזה (אלרסאלה)

שתי מנהרות קרסו בתוך פחות משבוע: ארגון חמאס דיווח הערב (שלישי) על מנהרה נוספת שקרסה במרכז רצועת עזה. על פי הדיווח, אחמד חידר א-זהאר, בן 23, אחיינו של בכיר חמאס מחמוד א-זהאר נהרג בקריסה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מדובר בקריסה שנייה של מנהרה בעזה בשבוע, לאחר שלפני מספר ימים אישרה הזרוע הצבאית של חמאס בעזה את הדיווחים על קריסת מנהרה ברצועה. "אבד הקשר עם חבורת לוחמים ששהו במנהרה שקרסה עקב תנאי מזג האוויר", הודיעו, "החיפושים אחריהם נמשכים". מהדיווחים הראשונים, זמן קצר לאחר התקרית, עלה כי 11 מחבלים נהרגו אך הערכות עדכניות יותר מדברות על כך ששלושה פעילים חולצו ועוד 6-8 נהרגו.

קריסת המנהרה היא עדות נוספת למאמץ האולטימטיבי שמשקיע חמאס במערכת המנהרות, שנתפסת על ידו כזרוע האסטרטגית שלו. רק בשבוע הודה בכיר החמאס איסמעיל הניה כי נמשכת חפירת המנהרות לשטחי ישראל. "אנחנו ממשיכים לחפור מנהרות במזרח עזה וממשיכים לבצע ניסויי טילים במערב", הצהיר הניה, "אנחנו ממשיכים בשדרוג ושיקום כוחותינו. זו הדרך לשחרור ירושלים".

ראש הממשלה נתניהו הגיב לאיומי חמאס ואמר כי אם ישראל תותקף ממנהרות ברצועת עזה, היא תגיב בעוצמה רבה מאוד נגד חמאס. "אנחנו פועלים בשיטתיות ובקור רוח נגד כל האיומים, לרבות האיום מצד חמאס, גם באמצעים הגנתיים וגם באמצעיים התקפיים", הוסיף ראש הממשלה. "אני חושב שמבינים את זה באזור, מבינים את זה גם בעולם. אני מקווה שלא נידרש לזה, אבל היכולות שלנו הן ההגנתיות והן ההתקפיות מתפתחות במהירות ולא הייתי מציע למישהו לנסות אותן".