דמשק: 60 הרוגים בפיגוע של דעא"ש

עשרות פצועים ולפחות 60 הרוגים בפיגוע של דאע"ש נגד מעוז חיזבאללה בדרום דמשק. בין הלוחמים לפחות 25 לוחמים שיעים, שהגיעו לאזור על מנת להגן על מקדש שיעי קדוש הממוקם במחוז. ראש ממשלת סוריה: "ניסיון להעלות את המורל אחרי רצף תבוסות"

דמשק: 60 הרוגים בפיגוע דעא"ש (ארכיון) (רויטרס)

לפחות 60 בני אדם, בהם 25 לוחמים שיעים, נהרגו במתקפה משולבת של דאע"ש בפרבר של דמשק מוקדם יותר היום (ראשון). לפי סוכנות ידיעות מקומית, בפיצוץ של מכונית תופת ושני מחבלים מתאבדים נפצעו עוד עשרות בני אדם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי דיווחים, המחבלים כיוונו את הפיגוע לעבר אוטובוס ועליו לוחמים שיעים. הטלוויזיה המקומית שידרה צילומים של בניינים בוערים ומכוניות הרוסות כתוצאה מהפיצוצים, ודיווחו כי המכונית התפוצצה ראשונה ולאחר מכן התפוצצו המחבלים המתאבדים, בעת שפינו מהמקום פצועים.

הפיגוע אירע במחוז סיידה זיינבה שבדרום דמשק, שם ישנה נוכחות משמעותית של חיזבאללה ומיליציות עירקיות ואירניות נוספות. האזור נחשב לאתר עליה לרגל עבור שיעים מאירן, לבנון וחלקים נוספים בעולם המוסלמי, שכן המקדש השיעי הקדוש ביותר ממוקם בו.

שגריר סוריה לשיחות השלום של האו"ם בז'נווה מסר בתגובה לפיגוע כי האירוע רק אישר כי האופוזיציה אכן ממומנת על ידי האיסלם הפונדמנטליסטי. ראש הממשלה הסורי אמר כי הפיגוע בוצע על ידי קבוצות טרור, שמטרתן "לחזק את המורל שלהן לאחר רצף תבוסות בידי הצבא הסורי".

אזור המקדש בסיידה זנייבה היה מוקד לחילופי אש רבים בתחילת מלחמת האזרחים, אולם מאז החל להיות מאובטח בידי הצבא הסורי ומיליציות שיעיות בהנהגת חיזבאללה, האזור היה די שקט. המורדים, מצידם, טוענים כי מדובר במוקד בו מתכנסים השיעים במטרה להתארגן ולצאת להילחם ברחבי המדינה.