איסמעיל הנייה מודה: "אנחנו חופרים מנהרות לישראל"

במהלך הלווייתם של שבעת פעילי חמאס שנהרגו בקריסת מנהרה השבוע, הצהיר בכיר הארגון כי אנשיו עמלים על חפירת מנהרות בגבול המזרחי של רצועת עזה. "השאהידים עובדים מתחת לאדמה לשחרור ירושלים", אמר הנייה

שבעת פעילי חמאס שנהרגו השבוע בקריסת המנהרה במזרח הרצועה הובאו היום (שישי) לקבורה. במהלך הלוויתם אמר בכיר החמאס איסמעיל הנייה: "אנחנו ממשיכים לחפור מנהרות במזרח עזה וממשיכים לבצע ניסויי טילים במערב".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בנאום שנשא הניה בלוויית אנשי החמאס, הוא המשיך לאיים על ישראל ואמר כי הפסקת האש הרגעית משמשת את ארגונו לשדרוג יכולותיו. "אנחנו ממשיכים בשדרוג ושיקום כוחותינו", אמר הנייה. "נמשיך לחפור מנהרות מתחת לאדמה, זו הדרך לשחרור ירושלים".

7 אנשי חמאס נקברו ברצועה

"מהמנהרות נגיע לירושלים" (רויטרס)

לפני יומיים אישרה הזרוע הצבאית של חמאס בעזה את הדיווחים על קריסת המנהרה ברצועה "אבד הקשר עם חבורת לוחמים ששהו במנהרה שקרסה עקב תנאי מזג האוויר", הודיעו אנשי אלקסאם.

קריסת המנהרה היא עדות נוספת למאמץ האולטימטיבי שמשקיע חמאס במערכת המנהרות, שנתפסת על ידו כזרוע האסטרטגית שלו, כפי שאישר הנייה הבוקר בדבריו. גורמים ברצועה אומרים שבתקופה האחרונה נושא המנהרות, שבעבר היה סודי ביותר, מתנהל באופן גלוי יותר. בחמאס מכריזים על שטחים גדולים, בעיקר סמוך לגבול, כשטח צבאי סגור - שם נחפרות המנהרות.