חמאס מאשר: נעדרים בקריסת מנהרה

בארגון הטרור הטילו תחילה איפול מלא על התקרית, אך הערב הודו כי מספר פעילים נעדרים לאחר שמנהרה קרסה בעקבות תנאי מזג האוויר. הדיווח הזה מצטרף למגמה בתקופה האחרונה: הוצאת מערך המנהרות לאור, אולי כמהלך של לוחמה פסיכולוגית לקראת אפשרות של עימות עם ישראל

(רויטרס)

הזרוע הצבאית של חמאס בעזה אישרה הערב (רביעי) את הדיווחים על קריסת מנהרה ברצועה אתמול. "אבד הקשר עם חבורת לוחמים ששהו במנהרה שקרסה עקב תנאי מזג האוויר", הודיעו, "החיפושים אחריהם נמשכים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מהדיווחים הראשונים, זמן קצר לאחר התקרית, עלה כי 11 מחבלים נהרגו אך הערכות עדכניות יותר מדברות על כך ששלושה פעילים חולצו ועוד 6-8 נהרגו. קריסת המנהרה היא עדות נוספת למאמץ האולטימטיבי שמשקיע חמאס במערכת המנהרות, שנתפסת על ידו כזרוע האסטרטגית שלו.

גורמים ברצועת עזה אומרים שבתקופה האחרונה נושא המנהרות, שבעבר היה סודי ביותר, מתנהל באופן גלוי יותר. אם בעבר חמאס ניסה להסוות את חפירת המנהרות באמצעות הצבת קונטיינרים סביב הפירים, הרי שבתקופה האחרונה אין ניסיונות ממשיים להסתיר. בחמאס פשוט מכריזים על שטחים גדולים, בעיקר סמוך לגבול, כשטח צבאי סגור.

על פי עדויות מרצועת עזה, בשבועיים האחרונים נראים יותר ויותר אנשי הזרוע הצבאית של חמאס לבושים בבגדים אזרחיים, חמושים ומסתובבים ברחובות הערים ומחנות הפליטים. במקביל טוענים בכירי חמאס רבים כי הם נמצאים כפסע מעימות גדול עם ישראל.