לפני החיסול: ג'ון הג'יהאדיסט בתמונות משירותו בדאע"ש

שבוע לאחר שארגון המדינה האסלאמית הודה שחוסל במתקפה אווירית - נחשפו תמונות של עורף הראשים של דאע"ש כשפניו גלויות, במהלך שירותו בארגון. בתמונות הוא נראה במדי צבא ואוחז בנשק

מזוקן ומאיים בנשק (דיילי מייל)

פני הרשע - בימים שלפני החיסול: שבוע לאחר שארגון דאע"ש הודה שג'ון הג'יהאדיסט, עורף הראשים שהטיל אימה על העולם, חוסל במתקפה מן האוויר - נחשפות תמונות ראשונות שלו, תקופה קצרה לפני שחוסל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בתמונות שפורסמו ב"דיילי מייל" הבריטי, נראה ג'ון הג'יהאדיסט - או בשמו האמיתי, מוחמד אמוואזי, כשהוא לבוש במדי צבא ואוחז בנשק מסוג AK-47. תמונות הטרוריסט המזוקן שהופצו ברשתות החברתיות, צולמו ככל הנראה בשטח סוריה - שם פעל בשורות הארגון.

הטרוריסט שהטיל אימה על העולם (דיילי מייל)

בשבוע שעבר - כחודשיים לאחר שחוסל - אישר ארגון דאע"ש שאמוואזי חוסל בעיר א-רקה שבסוריה כשמכוניתו הותקפה מהאוויר. אמוואזי היה ה'פנים' של הארגון ואחד מהמוציאים להורג המופרסמים ביותר שלו. בין השאר הוא ככל הנראה השתתף בעריפת ראשיהם של ג'יימס פולי וסטיבן סוטלוף, שני העיתונאים האמריקנים.

דאע"ש הודה לראשונה בכך שבכיר הארגון חוסל במגזין "דאבק" שהוציא בשפה האנגלית. "הוא הוכרז סוף סוף כשאהיד, יעד ששאף לו זמן כה רב", כתבו במגזין אנשי הארגון ותיארו את חיסולו. "הוא נהרג כשהמכונית שבה נסע הותקפה על ידי כלי טיס בלתי מאויש בעיר א-ראקה בסוריה - הוא מת במקום".

זה סופי: ג'ון הגיהאדיסט חוסל (רויטרס)

בדף מיוחד שהקדישו לאמוואזי במגזין, תיארו אנשי ארגון הטרור את קורות חייו. "הוא נולד בכווית ובגיל צעיר עבר לחיות עם משפחתו בלונדון - מקום שהוא גדל לשנוא, על תושביו הכופרים. זמן קצר לאחר מתקפת הטרור בעיר בשנת 2005, הוא החל ללכת בדרך הג'יהאד יחד עם אחיו. שניים מהם חוסלו בסומליה".

כבר באמצע חודש נובמבר 2015 טענו גורמים בכוחות הקואליציה נגד דאע"ש שחיסלו את עורף הראשים הידוע. כחודש לאחר מכן פרסמו במערב את מהלך האירועים שהביא לחיסולו של "ג'ון הג'יהאדיסט".

כוחות של יחידת ה-SAS המיוחדת של צבא הממלכה המאוחדת פעלו עמוק בשטח דאע"ש בסוריה וזיהו באופן וודאי את הטרוריסט הידוע. לאחר שדיווחו על כך למפקדה, הוקפץ מל"ט לאזור וירה לעבר רכבו של המחבל טיל "הלפייר" חכם שחיסל אותו במקום.