לבנון: "תפסנו נשר מישראל עם מכשיר מעקב"

בדרום לבנון נתפס נשר עם טבעת מעקב שהוטבעה בישראל – והתושבים בבינת ג'בל חושדים שמדובר בניסיון ריגול ישראלי בשטחם. גם חמאס וסעודיה כבר דיווחו בעבר על בעלי חיים שנשלחו מטעם ישראל למשימות ריגול

"נשר הריגול" בלבנון, הבוקר

ריגול ישראלי או נדידה תמימה של ציפור בר? תושבים בבינת ג'בל שבדרום לבנון תפסו הבוקר (שלישי) נשר עם טבעת מעקב על רגלו שהוטבעה בישראל. זו אינה הפעם הראשונה שבה ישראל מואשמת במקרה מהסוג הזה, וברשות הטבע והגנים טוענים כי מדבור בחיה לא מזיקה שלא יועדה למטרות ריגול.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לאחר בדיקה, גילו ברשות הטבע והגנים כי מדובר בנשר ששוחרר לפני כחודש בשמורת גמלא, עם משדר תמים: הוא הובא בטיסה מקטלוניה לפני כחצי שנה, על מנת להגדיל את אוכלוסיית הנשרים הנמצאת בסכנת הכחדה - במזרח התיכון כולו ובישראל בפרט.

אוהד הצופה, אקולוג העופות של רשות הטבע והגנים, הוסיף: "במאה ה-21 אנשים אנחנו מצפים שיבינו שחיות בר אינן מזיקות ותפקידם לפעול במערכת הטבעית. אנחנו מקווים שהלבנונים יטפלו בו וישחררו אותו" .

הטבעת על רגלו של "נשר הריגול"

במרס 2015 פרסם האתר הפלסטיני "אל-מג'ד" כי חמאס לכד שפיריות אלקטרוניות שהופעלו על ידי ישראל כאמצעי ריגול. "מרחוק הן נראות כמו ציפור קטנה, אך בפועל זהו מתקן מתוחכם תוצרת ארה"ב בשימוש של הציונים", דווח אז.

הנשר בלבנון, הבוקר

בדצמבר 2010, דיווחו כוחות הביטחון של סעודיה כי "הנשר R65 שנלכד ביישוב חאייל בסעודיה נשלח לרגל לטובת ישראל". למעשה, מדובר היה בנשר שתוייג בישראל והוצמד לו משדר לצורך מעקב ואיסוף מידע.