אירן עצרה 100 חשודים בתקיפת השגרירות הסעודית

מספר שבועות לאחר שמפגינים זועמים הציתו אש והסבו נזק כבד לבניין השגרירות הסעודית בטהרן, הרשויות ברפובליקה האסלאמית הכריזו רשמית על כך שיותר ממאה בני אדם נעצרו בחשד למעורבות באירוע

המתקפה על השגרירות הסעודית בטהרן (רויטרס)

שלושה שבועות לאחר המתקפה על שגרירות סעודיה באירן - מתקפה שהובילה לניתוק היחסים הדיפלומטיים בין המדינות - הודיע היום (ראשון) משרד המשפטים האירני כי כמאה חשודים במעורבות באירוע נעצרו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מההודעה ששודרה בכלי התקשורת באירן לא ברור מתי בדיוק בוצעו המעצרים, אך מדובר במהלך לא שגרתי מכיוון שנדיר שאירן מכריזה על מעצרים באופן רשמי. ההערכה היא כי מטרת ההכרזה היא להעביר לסעודים מסר לפיו טהרן מתייחסת בחומרה למתקפה על השגרירות.

הפגנות סוערות בטהרן (רויטרס)

בתחילת החודש הסתערו כמה מאות מפגינים על מבנה השגרירות הסעודית בטהרן, הציתו בו אש והסבו לו נזק כבד - וזאת במחאה על הוצאתו להורג של איש דת שיעי בסעודיה. בתגובה לדברים הכריזה סעודיה על ניתוק היחסים הדיפלומטיים עם אירן ועל גירוש המשלחת האירנית מריאד. בהמשך הודיעו מדינות נוספות במפרץ על הורדת דרג היחסים עם אירן.

איש הדת שהוצא להורג בסעודיה, השייח' השיעי נימר א-נימר, נחשב גיבור באירן בשל מאבקו למען זכויות המיעוט השיעי בסעודיה - מדינה הנשלטת על ידי סונים - ונודע בביקורת חריפה על שושלת המלוכה הסעודית. הוא הוצא להורג יחד עם 46 בני אדם נוספים - מרביתם סונים שהואשמו במעורבות בטרור במסגרת ארגון אל קאעידה.