ארגון דאע"ש מאשר לראשונה: ג'ון הג'יהאדיסט חוסל

ארגון הטרור דאע"ש אישר כי עורף הראשים המפורסם ביותר שלו חוסל מהאוויר בתקיפה של כוחות הקואליציה. "הוא עלה לשמיים כשאהיד כשמכוניתו הותקפה בא-רקה שבסוריה", נכתב במגזין "דאבק" של הארגון. כוחות הקואליציה טענו שחוסל כבר לפני חודשיים

זה סופי: ג'ון הגיהאדיסט חוסל (רויטרס)

ארגון דאע"ש מאשר הערב (שלישי) כי מוחמד אמווזי, הידוע בכינוי "ג'ון הג'יהאדיסט" חוסל בעיר א-רקה שבסוריה כשמכוניתו הותקפה מהאוויר. אמווזי היה ה'פנים' של הארגון ואחד מהמוציאים להורג המופרסמים ביותר שלו. בין השאר הוא ככל הנראה השתתף בעריפת ראשיהם של ג'יימס פולי וסטיבן סוטלוף, שני העיתונאים האמריקנים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

דאע"ש הודה לראשונה בכך שבכיר הארגון חוסל במגזין "דאבק" שהוציא בשפה האנגלית. "הוא הוכרז סוף סוף כשאהיד, יעד ששאף לו זמן כה רב", כתבו במגזין אנשי הארגון ותיארו את חיסולו. "הוא נהרג כשהמכונית שבה נסע הותקפה על ידי כלי טיס בלתי מאויש בעיר א-ראקה בסוריה - הוא מת במקום".

מתוך מגזין "דאבק"

בדף מיוחד שהקדישו לאמוואזי במגזין, תיארו אנשי ארגון הטרור את קורות חייו. "הוא נולד בכווית ובגיל צעיר עבר לחיות עם משפחתו בלונדון - מקום שהוא גדל לשנוא, על תושביו הכופרים. זמן קצר לאחר מתקפת הטרור בעיר בשנת 2005, הוא החל ללכת בדרך הג'יהאד יחד עם אחיו. שניים מהם חוסלו בסומליה".

כבר באמצע חודש נובמבר 2015 טענו גורמים בכוחות הקואליציה נגד דאע"ש שחיסלו את עורף הראשים הידוע. כחודש לאחר מכן פרסמו במערב את מהלך האירועים שהביא לחיסולו של "ג'ון הג'יהאדיסט".

על פי ה-"דיילי מייל" הבריטי, כוחות של יחידת ה-SAS המיוחדת של צבא הממלכה המאוחדת פעלו עמוק בשטח דאע"ש בסוריה וזיהו באופן וודאי את הטרוריסט הידוע. לאחר שדיווחו על כך למפקדה, הוקפץ מל"ט לאזור וירה לעבר רכבו של המחבל טיל "הלפייר" חכם שחיסל אותו במקום. דיווחים אלו בתקשורת הבריטית והמערבית מקבלים כעת אישור רשמי מארגון הטרור.