בן בריתו של נסראללה מסתמן כמועמד המוביל לנשיאות לבנון

אחרי שנה וחצי בהן כיסא הנשיא מיותם, מסתמנת דרמה במערכת הבחירות בלבנון. מנהיג ה"כוחות הלבנונים", סמיר ג׳עג׳ע, הרעיד את המערכת הפוליטית והודיע כי הוא תומך במועמד מישל עון, שהוא בן בריתו של מנהיג חיזבאללה, חסן נסראללה

דרמה בבחירות לנשיאות לבנון (רויטרס)

דרמה פוליטית בלבנון: אחרי יותר משנה וחצי של שבהם לא הושגה הסכמה על מועמד לנשיאות, הערב (שני) מסתמנת פריצת דרך ממשית במדינה השסועה. מנהיג ״הכוחות הלבנונים״, סמיר ג׳עג׳ע, הודיע על תמיכה במועמדותו של מישל עון יריבו - שהוא גם בן בריתו של השייח׳ חסן נסראללה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

תמיכתו של ג׳עג׳ע בעון הופכת אותו למועמד המוביל לתפקיד משום שהבחירות לנשיאות המתקיימות בפרלמנט הלבנוני דורשות רוב של שני שלישים מהמצביעים. למרות תמיכתו של ג׳עג׳ע, בחירתו של עון עדיין מותנית בתמיכתם של אנשי מחנה חרירי, ראש הממשלה לשעבר.

אנשי המחנה שכונה "ה-14 במרץ", המקורבים לראש הממשלה לשעבר סעד אל-חרירי, תמכו עד כה במועמד סולימאן פרנג'יה, מנהיג זרם "הנפילים", משום שלו קשרים חזקים איתם ועם לאנשיו של עון. ג׳עג׳ע סיכל ניסיון קידום זה וגייס את אנשיו לטובתו של עון ובכך הפך אותו למועמד הריאלי היחיד.

הנשיא המסתמן - בעל בריתו של נסראללה

ג׳עג׳ע ועון אמנם חלוקים בדעותיהם לגבי התמיכה בחיזבאללה והתלות הגדולה במשטר אסד, אך בהצהרה צויין כי למרות הפערים יש להם עדיין מהמשותף. "ישראל היא האויב", הקפיד ג׳עג׳ע להבהיר.