טורקיה: טיל של דאע"ש פגע בבי"ס

מלחמת האזרחים הסורית גולשת שוב לשטחה של טורקיה, אחרי שלפחות שלושה טילים שנורו על ידי אנשי דאע"ש פגעו בשטח המדינה. אחד מהטילים פגע בשטח בית ספר וגרם למותה של לפחות אישה אחת ולפציעתם של חמישה בני אדם נוספים

עובדת בית ספר טורקי נהרגה היום (שני) וחמישה בני אדם נפצעו, מפגיעת טיל בעיירה סמוך לגבול עם סוריה. על פי הפרסומים בסוכנויות הידיעות, צבא טורקיה זיהה שיגורים של ארגון המדינה האסלאמית לעבר העיירה קיליס. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדיווח, הצבא הטורקי השיב אש למקור הירי. מושל האזור בו נמצאת העיירה אמר לסוכנות הידיעות רויטרס שהטיל שפגע בבית הספר הוא אחד משלושה טילים שנפלו בשטחה של טורקיה ביממה האחרונה. שניים נפלו בשטחים פתוחים. על פי הדיווחים, הטיל פגע בחצר חטיבת הביניים בשעה 09:30, שעון טורקיה, בעיצומו של יום הלימודים.

העיר קיליס גובלת בשטח סורי שנמצא תחת שליטת דאע"ש. האסון היום הוא עוד אירוע בסדרת תקריות בחודשים האחרונים שבהם הלחימה בסוריה גולשת לשטחה של טורקיה. הקהילה הבינלאומית קראה לאנקרה יותר מפעם אחת, לפעול ביותר נחישות באזור, גם בחסימת הגבול למעבר של מתנדבים, נשקים וסחורות מרחבי העולם לארגונים הלוחמים בסוריה ובעירק.

בטורקיה טוענים שזו משימה כמעט בלתי אפשרית, שתצריך לפחות 30 אלף חיילים שייתפרסו לאורכו של הגבול.