עדויות חדשות להסתה מצד הרשות

עדויות נוספות מראות את המעורבות של אנשי הרשות הפלסטינית בהסתה לטרור נגד ישראלים. יועצו של אבו מאזן לענייני ירושלים אמר כי הוא "גאה בלוחמים שהצליחו לגרש את היהודים בגופם", ועל פי דיווח באיטליה אחד מבכירי המשמר הנשיאותי של אבו מאזן פתח דף פייסבוק המעודד צעירים לבצע פיגועי דקירה ודריסה בישראל

ראיות חדשות מצביעות על קשר ישיר בין הטפה להסתה לבין המוקטעה ברמאללה - מקום מושבו של יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן. לא מדובר בעדות ישירה לאחריותו של אבו מאזן לפיגועי הטרור האחרונים, אבל הממצאים החדשים מגלים את המאמץ שעושים פקידים בכירים של המשמר הנשיאותי שלו על מנת לנהל את פלטפורמות השנאה והקריאה לבצע פעולות טרור ברשתות החברתיות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כמעט כל מחבלי גל הטרור הנוכחי השאירו הודעות בפייסבוק לפני שיצאו לבצע את זממם. הראשון היה מוהנד חלבי, הפלסטיני שדקר למוות שני ישראלים בירושלים. הוא פירסם בעמוד הפייסבוק שלו את המניע מאחורי הרצח הכפול. "על פי מה שאני רואה, האינתיפאדה השלישית כבר פרצה", הוא כתב. "מה שקורה למסגד אל-אקצא הוא מה שקורה למקומות הקדושים שלנו, ומה שקורה לנשים של אל-אקצא הוא מה שקורה לאמהות ולנשים שלנו. אני לא מאמין שהאנשים שלנו ייכנעו להשפלה. האנשים יקומו וזאת תהיה אינתיפאדה".

רבים במערכת הביטחון הישראלית, כמו גם ראש הממשלה נתניהו, מדברים על תעשייה של שנאה, הסתה ארוכת שנים ברשת ובמערכת החינוך הפלסטינית, וטוענים כי מדובר בפגיעה אנושה ביכולת להתקדם בדיאלוג עם הפלסטינים.

ההסתה המשתוללת ברשת החברתית. ארכיון (פייסבוק)

יועצו של אבו מאזן: "כל הכבוד ללוחמים"

מנגד, בכירים ברשות הפלסטינית התבטאו בפומבי כשתמכו בגל הטרור. "אני גאה בלוחמים שבאמצעות דם, מעצרים, התקפות ומכות, הצליחו לגרש את היהודים בגופם", אמר אחמד רואידי, יועצו של אבו מאזן לענייני ירושלים. "באמת, כל הכבוד וההערכה אליהם".

במקביל לכך, מלאים ערוצי הטלוויזיה ואתרי האינטרנט של הרשות בהסתה. מידע חדש שהגיע לידי העיתון האיטלקי "איל פוגליו" מצביע על דף פייסבוק שבראשו לוגו ובו ילד פלסטיני לובש כפייה ומחזיק סכין, ותחתיו כתוב המשפט: "צפה על פלסטין עם הסכין". עד כה, גרף העמוד מיליון וחצי לייקים.

על פי הדיווח, מאחורי דף הפייסבוק הזה עומד חוסאם נביל עדוואן, מבכירי המשמר הנשיאותי של אבו מאזן. בדף הפייסבוק שלו הוא העלה תמונות ממסגד אל-אקצא כשהוא מחזיק קוראן ביד אחת וקלצ'ניקוב ביד השנייה.

פנייה ל"ילדים של פלסטין"

"נשמות המחבלים בגן העדן"

ניתוח זהיר של דף הפייסבוק שהקים מגלה אמירות אנטישמיות, כשהשיח היומי בו קורא להרוג יהודים. ב-14 באוקטובר נרשמה ההודעה הקוראת ל"ילדים של פלסטין, לצאת ולדקור ולדרוס עם המכונית".

ב-11 בדצמבר נכתב בהודעה אחרת: "אני מזמין אתכם לפלסטין כדי לחזות במהפכה נגד הכיבוש הציוני". תחת תמונותיהם של המחבלים שנוטרלו וחוסלו בגל הטרור האחרון נכתב: "הנשמה שלו בגן העדן". החייל הישראלי, לעומת זאת, מכונה בדף הפייסבוק "בן כלבה".

ב-9 בדצמבר, לצד תמונותיהם של הישראלים שנפצעו בפיגועים ופונו לטיפול רפואי נכתב: "אללה הגדול הרג ציוני". לפני ימים אחדים עלה פוסט המשבח את נשאת מלחם, המחבל מתל אביב. "מי ייתן ואללה יגן עליו", נכתב לפני שנתפס.