חשש לחיי 400 חטופים בידי דאע"ש

אחרי 10 חודשי מצור, אנשי דאע"ש הסתערו על מתחם של נאמני הממשל בדיר א-זור שבמזרח סוריה וחטפו 400 איש. התקשורת הסורית מדווחת שבין החטופים נשים וילדים רבים, על פי דיווחים אחרים – אנשי דאע"ש כבר החלו לערוף ראשים. באירוע דומה רצח הארגון 200 חיילי משטר שהתבצרו בבסיס חיל אוויר

דיר א-זור, הטרגדיה היומית במלחמת האזרחים (רויטרס)

ארגון הטרור דאע"ש חטף לפחות 400 אזרחים במתקפה על מתחם של הממשל במזרח סוריה, בעיר דיר א-זור. משקיפים בינלאומיים הנמצאים בסוריה טוענים כי בין החטופים של דאע"ש ישנם תומכים של אנשי הממשל ובני משפחותיהם, בהם נשים וילדים. "אנחנו פוחדים שהחמושים יוציאו אותם להורג כמו שראינו במקומות אחרים", אמר ראמי עבדל רחמאן מצוות המשקיפים הבינלאומי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

דיר א-זור היא העיר המרכזית באזור עם אותו השם והיא משמשת כמרכז פעילותו של ארגון דאע"ש. היא קרובה ל"בירה" של ארגון הטרור, א-רעקה, והיא בעלת גבול משותף עם עירק. אנשי המשטר מתבצרים במתחם הממשלתי מאז מרס האחרון. ב-2014 כבשו אנשי ארגון המדינה האסלאמית מתחם דומה - בסיס חיל האוויר בטבקה - ובאותו אירוע נרצחו 200 חיילים סורים.

דאע"ש שולט במזרח סוריה ודיר א-זור (רויטרס)

אמש דיווחה סוכנות הידיעות הסורית הרשמית SANA כי לפחות 300 בני אדם, בהם נשים וילדים, נהרגו במהלך הקרבות המשתוללים בימים האחרונים בדיר א-זור. אנשיו של נשיא סוריה בשאר אסד מגנים את המתקפות וטוענים שארגון דאע"ש כבר ערף את ראשם של חלק מהחטופים.

מלחמת האזרחים במדינה נכנסת לשנתה החמישית, וכמו במקומות רבים אחרים גם התושבים בדיר א-זור, שרובם המכריע ברח, מתמודדים עם רעב ואלימות ומעשי אלימות קיצוניים.