כך הופכים בן 5 למחבל: "אסור לבכות"

ילדים בני חמש ושש שלומדים כיצד להיות לוחמים ומחבלים מתאבדים - זהו מערך ההכשרה המזעזע של דאע"ש שנחשף היום ברשת CNN. אחד הילדים שהצליח לברוח מספר כי "הרגעים הכי מפחידים הם הרגעים שבהם מפציצים מהאוויר" - אבל ילדים רבים אחרים מוצאים את עצמם עם חגורות נפץ מעבר לקווי האויב

כשההורים של שרה בת החמש לא רואים, היא מכסה את עצמה בבורקה - כך לימדו אותה במחנה הילדים של דאע"ש, ארגון הטרור ששבה אותה ואת אמה לפני שהצליחו להשתחרר. המחנה הוא אל בארוכ בעיר א-רקה שבמזרח סוריה, שם ארגון הטרור מרכז את הילדים, שוטף את מוחם ומלמד אותם להיות ילדים-חיילים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

באחד מסרטי התעמולה האחרונים של הארגון ניתן לראות את הילדים לבושי המדים עומדים בשורות, צועקים "ג'יהאד ג'יהאד" ורואים בעצמם "צבא הילדים של דאע"ש". בסרטון איש הארגון מסביר לילדים כי "בעזרת האל, בקרוב נתייצב בחזית מול אלו שלא מאמינים".

בחזית המלחמה בתופעה עומדים כוחות פשמרגה, אנשי המחתרת הכורדית באירביל שמספרים על ילדים ששוחים בנהרות, חוצים גבולות ושדות קרב לבדם כדי להגיע לידי הכורדים - הרחק מאנשי דאע"ש: "כשהם מגיעים אלינו הם מאוד מאוד רזים, הם עוברים גיהינום שם", מספר עזיז עבדללה חאדר, ממפקדי הכוחות הכורדים.

מחנה אימונים לילדים לוחמים (CNN)

כך שוטף הארגון את מוחם של הילדים

במקרים אחרים, הילדים הם אלו שמחזיקים בנשקים שמכוונים ללוחמים הכורדים. חאדר מספר כי "פעמים רבות אנו נתקלים בלוחמים-ילדים של דאע"ש, הם לבושים בחגורות נפץ".

"הם שטופי מוח. הם חודרים לשורות, מפעילים את חגורות נפץ והורגים באנשינו - זו החלטה בלתי נסבלת", הסביר חאדר לכתבת CNN, "אנחנו לא תמיד יודעים מה לעשות: אם אתה לא הורג אותם, הם הורגים אותך". גורמים ביטחוניים אמריקנים מאשרים את העדות העגומה.

אחד מהילדים שהצליחו לברוח הוא ילד בן 12 המזדהה בשם נאצר. לדבריו, במחנה ממנו ברח היו כ-60 ילדים-לוחמים. "הרגעים הכי מפחידים אלו הרגעים שבהם מפציצים מהאוויר ומובילים את כולנו מתחת לאדמה", הוא שיתף, "מסבירים לנו שהאמריקנים, חסרי האמונה, הם אלו שמנסים להרוג אותנו ושאנשי דאע"ש הם אלה ששומרים עלינו, שאוהבים אותנו".

נאצר סיפר שהילד הצעיר ביותר במחנה היה בן חמש, ושכולם משתתפים בכל האימונים: "אסור לנו לבכות, אבל כשחשבתי על אמא שלי בכיתי בשקט".