ארגון דאע"ש נטל אחריות על הירי לעבר אוטובוס התיירים בגיזה

אמש ירו רעולי פנים רכובים על אופנוע צרור יריות לעבר אוטובוס של תיירים ישראלים מאום אל-פאחם, שעשה את דרכו לאתר הפירמידות של גיזה. איש לא נפגע באירוע, אולם היו נוטל ארגון דאע"ש אחריות לביצועו - ואף טוען כי באירוע נהרגו "כמה יהודים". במצרים מעריכים שמדובר באירוע על רקע פלילי

דאע"ש עומד מאחורי המתקפה על אוטובוס התיירים במצרים: יממה לאחר הירי שבוצע לעבר אוטובוס בגיזה בו נסעו תיירים ישראלים מאום אל-פאחם, בארגון הטרור נטלו היום (שישי) אחריות לפיגוע, בו לא היו נפגעים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בארגון טוענים כי המתקפה נעשתה כהכנות לקריאתו של מנהיג דאע"ש, אבו בכר אל-בגדאדי לפגוע ביהודים בכל מקום. פעילי הארגון אף טענו שקבוצה של חיילי הח׳ליפות הצליחה לפגוע בכמה יהודים - וכי ההתקפה גרמה להרוגים ולפצועים בקרב היהודים וצוות הביטחון המצרי, מה שאינו נכון. מפרסמי מודעת לקיחת האחריות חתמו אותה באיום לפיו דאע"ש הולך ומתקרב לפגוע ביהודים ככל שהימים חולפים.

נזק נגרם לחזית המלון


במצרים, עם זאת, טענו כי מדובר באירוע על רקע פלילי ואף טענו כי אחד משני החמושים שביצעו את הירי ונעצרו על ידי כוחות הביטחון המצרים, הודה כי הוא משתייך לתנועת "האחים המוסלמים" שהוצאה מחוץ לחוק.

האזור בו בוצע הירי


על פי ההודעה הרשמית שפרסם דובר משרד הפנים במצרים "מדובר במתפרעים שהשליכו זיקוקים וירו באקדח" לעבר אנשי ביטחון בכניסה למלון שבו שהו הישראלים. בנוסף, ראש המודיעין הכללי של מחוז אל-גיזה הכחיש את הדיווחים לפיהם מדובר באירוע טרור. לדבריו, במתקפה על מלון סמוך למלון בו השתכנו הישראלים נלכדו המבצעים וכי מדובר בעבריינים.