ירי לעבר תיירים ישראלים ליד קהיר

עשרות תיירים מאום אל פחם היו על אוטובוס שנסע בעיר גיזה, כשאלמונים רעולי פנים רכובים על אופנוע ריססו את כלי הרכב ביריות. בנס איש לא נפגע. שירותי הביטחון במדינה טוענים: הרקע פלילי. אחד הנוסעים לחדשות 2 Online: "הייתה בהלה גדולה, לא יודעים מה נעשה עכשיו"

רעולי פנים רכובים על אופנוע פתחו היום (חמישי) באש לעבר אוטובוס בו נסעו עשרות תיירים ישראלים סמוך לקהיר. בנס לא היו נפגעים באירוע ולפי הדיווחים שני חשודים בירי נתפסו על ידי כוחות הביטחון המצרים. ההערכות במדינה הן כי הרקע לאירוע פלילי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על האוטובוס היו עשרות תושבי אום אל פחם שיצאו לטיול מאורגן במצרים והיו בדרכם מהמלון בו שהו בעיר גיזה באזור קהיר לאתר הפירמידות. נזק נגרם לחזית מלון "שלוש הפירמידות" כתוצאה מפגיעת הקליעים וגם לאוטובוס עצמו. שני חמושים שביצעו את הירי נעצרו על ידי כוחות הביטחון המצרים, אחד מהם הודה כי הוא משתייך לתנועת "האחים המוסלמים" שהוצאה מחוץ לחוק. 

נזק נגרם לחזית המלון

האזור בו בוצע הירי

על פי ההודעה הרשמית שפרסם דובר משרד הפנים במצרים "מדובר במתפרעים שהשליכו זיקוקים וירו באקדח" לעבר אנשי ביטחון בכניסה למלון שבו שהו הישראלים. בנוסף, ראש המודיעין הכללי של מחוז אל-גיזה הכחיש את הדיווחים לפיהם מדובר באירוע טרור. לדבריו, במתקפה על מלון סמוך למלון בו השתכנו הישראלים נלכדו המבצעים וכי מדובר בעבריינים.

עם זאת, החקירה לגבי האירוע נמשכת ולא כל הפרטים התבהרו. עדי ראייה סיפרו כי התוקפים שהיו באזור השליכו בקבוקי תבערה לעבר האוטובוס.

מלון "שלוש הפירמידות" בגיזה

"שמענו קול של ירי", סיפר אחד המטיילים הישראלים שהיו על האוטובוס בשיחה עם חדשות 2 Online. "הייתה בהלה באוטובוס. אנחנו לא יודעים מה נעשה עכשיו, כי היום היינו אמורים לנסוע לשארם. לא יודעים מה המניע ומה יעשו איתנו עכשיו. יש תחושה של פחד".

ח"כ אחמד טיבי טען שיצר קשר עם השגרירות במצרים ואמר שכל הישראלים יצרו קשר עם משפחותיהם.