אירן חושפת: מחסן טילים סודי

מחסן מלא בעשרות טילים מונחים, שעל פי דיווחים מסוגלים לשאת ראש נפץ גרעיני - זה המראה שנחשף על ידי יו"ר הפרלמנט האירני, בצירוף האזהרה: "במקרה הצורך - נשתמש בהם". אירן מצויה בעיצומו של משבר חריף מול סעודיה, שהודיעה על ניתוק היחסים

איום חדש מצד טהרן: אירן חושפת מאגר טילים תת-קרקעי של משמרות המהפכה, שנחנך היום (שלישי) על ידי יושב ראש הפרלמנט עלי לארג'ני - כך מדווחת סוכנות הידיעות האירנית תסנים. לפי סרטון בן דקה שפורסם, במחסן מאופסנים טילי "אמעד "מונחים, בהם עשה המשטר ניסויים באוקטובר האחרון. לדברי לארג'ני, "אם יהיה צורך - נעשה בהם שימוש".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לדברי ארצות הברית, טילי "אמעד" מסוגלים לשאת ראש נפץ גרעיני והניסויים בהם היוו הפרה של הסכם הגרעין שנחתם בין אירן למעצמות. כבר ב-2010 אסרה מועצת הביטחון של האו"ם על אירן לבצע ניסויים בטילים בליסטיים וגם לאחר החתימה ההיסטורית על הסכם הגרעין - אירן עדיין נדרשת להימנע מכך במשך שמונה שנים לפחות.

יו"ר הפרלמנט האירני (תסנים)

אירן נמצאת בעיצומו של משבר מול סעודיה, שהודיעה בתחילת השבוע על ניתוק היחסים עמה. המשבר מגיע על רקע הוצאתו להורג של השייח' השיעי נימר א-נימר, שנחשב גיבור באירן בשל מאבקו למען זכויות המיעוט השיעי בסעודיה.

א-נימר נודע בביקורת החריפה שמתח על שושלת המלוכה הסעודית הסונית, והוצא להורג יחד עם 46 בני אדם נוספים, מרביתם סונים שהואשמו במעורבות בטרור במסגרת ארגון אל קאעידה.

"אם יהיה צורך - נעשה שימוש" (תסנים)

ההכרזה של סעודיה על ניתוק היחסים הובילה לגל של צעדים דומים במדינות המפרץ. היום הודיעה כוויית על החזרת השגריר שלה בטהרן ואתמול הודיעו בחריין וסודן על ניתוק יחסיהן עם אירן. באיחוד האמירויות הוחלט להוריד את דרג הייצוג הדיפלומטי של אירן בשטחה.