בעירק משוכנעים: "נגרש את דאע"ש כבר ב-2016"

פחות מיממה לאחר הכיבוש המוצלח של העיר רמאדי, ראש ממשלת עירק מבטיח כי השנה הקרובה "תהיה שנת ניצחון נגד ארגון הטרור המתקרא המדינה האסלאמית". גם מנהיגי העולם בירכו על כיבוש העיר מחדש: "הצבא הפגין תעוזה רבה"

הכוחות הלוחמים נגד דאע"ש (רויטרס)

אחרי כיבוש רמאדי - היעד הבא הוא מוסול: בעירק חגגו את הניצחון על לוחמי דאע"ש בעיר רמאדי, שהייתה תחת מצור כבד של ארגון הטרור במשך למעלה מחצי שנה עד שנכבשה מחדש אתמול (שני). ראש ממשלת עירק, חיידר אל-עבאדי, הבטיח כי צבאו יפעל להרחיק את דאע"ש גם מהעיר מוסול בה הוא שולט - והצהיר כי השנה הבאה תהיה שנת ניצחון מול ארגון הטרור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אתמול הונף הדגל העירקי מחדש ברמדאי, העיר הממוקמת על כביש בגדד-דמשק. "אנחנו נכבוש מחדש את מוסול וזו תהיה מכה קטלנית לטרוריסטים, המכה האחרונה", הצהיר בנאום טלוויזיוני. לדבריו, ב-2016 יצליח צבא עירק יחד עם גורמי הקואליציה הבינלאומית בראשות ארה"ב "להרחיק מתוכנו את הארגון המתקרא המדינה האסלאמית".

ניצחון במאבק נגד דאע"ש (ארכיון) (רויטרס)

"זו תהיה שנת הניצחון הגדול, הנוכחות שלהם בעירק תושמד - אנחנו בדרך לשחרר גם את מוסול מידיהם", סיכם. מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי בירך על ההישג בקרב ואמר כי דאע"ש "ספגה תבוסה משמעותית" בקרב על רמאדי - הצבא הפגין אומץ ויכולת בקרב". גם נשיא צרפת פרנסואה הולנד ושר החוץ הבריטי פיליפ האמונד הצטרפו לשבחים, וציינו כי מדובר בהישג גדול למאמץ הבינלאומי נגד דאע"ש.

עיתונאים מערביים שהגיעו לרמאדי לאחר כיבושה מחדש אמרו כי הקרב מול דאע"ש החריב את העיר: כתב ה-BBC תומאס פסי אמר כי מבנים רבים מולכדו ועדכן כי צבא עירק ממשיך לצוד חמושים בפרברי הערים.

פעיל דאע"ש אבו עומאר (ארכיון)

הישג נוסף מול דאע"ש: בכיר נפל בשבי?

אתמול דיווחה סוכנות ידיעות רוסית כי כוחות אמריקנים מיוחדים הצליחו ללכוד בעירק את אבו עומאר אל-שישאני, בכיר בארגון הטרור האחראי על גיוס פעילים ברחבי אירופה. על פי הדיווח, אל-שישאני נתפס בעודו בחיים בפעולה של כוחות קומנדו של צבא ארצות הברית באזור כירכוך בצפון עירק.

אבו עומאר, המכונה "הצ'צ'ני", הוא יליד גיאורגיה שהשתתף במלחמה נגד רוסיה בשנת 2008 ונחשב לאחד ממקימי דאע"ש. מחלקת המדינה של ארצות הברית הציבה על ראשו פרס בשווי חמישה מיליון דולרים.