דיווח: ארה"ב עצרה בכיר בדאע"ש

לפי הדיווח, שטרם אושר רשמית על ידי צבא ארה"ב, כוחות קומנדו הצליחו ללכוד את אבו עומאר אל שישאני, האחראי בארגון על גיוס פעילים באירופה. הלילה ספג דאע"ש מכה נוספת, כשצבא עירק כבש מחדש את העיר האסטרטגית רמאדי במרכז המדינה

פעיל דאע"ש אבו עומאר (ארכיון)

הצלחה נוספת לקואליציה נגד דאע"ש: סוכנות הידיעות הרוסית מדווחת כי כוחות אמריקנים מיוחדים הצליחו ללכוד בעירק את אבו עומאר אל-שישאני, בכיר בארגון הטרור האחראי על גיוס פעילים ברחבי אירופה. המדינה האסלאמית ספגה מפלה נוספת כשהעיר רמאדי, בה החזיקה במשך כשמונה חודשים, נכבשה מחדש על ידי צבא עירק. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי הדיווח, אל-שישאני נתפס בעודו בחיים בפעולה של כוחות קומנדו של צבא ארצות הברית באזור כירכוך בצפון עירק.

אבו עומאר, המכונה "הצ'צ'ני", הוא יליד גיאורגיה שהשתתף במלחמה נגד רוסיה בשנת 2008 ונחשב לאחד ממקימי דאע"ש. מחלקת המדינה של ארצות הברית הציבה על ראשו פרס בשווי חמישה מיליון דולרים.

דאע"ש בעירק (ארכיון) (רויטרס)

הקרבות בעירק: היעד הבא- מוסול

במקביל לדיווח בדבר לכידת אבו עומאר, רשת BBC דיווחה כי הצבא העירקי השלים הלילה (שני) את שחרורה של העיר רמאדי מידי אנשי המדינה האסאלמית. הפעולה התרחשה כשמונה חודשים לאחר שהעיר הממוקמת על כביש בגדד-דמשק, נכבשה על ידי הארגון.

בימים האחרונים דווח שצבא עירק פתח במבצע לכיבוש מחדש של העיר הנחשבת כיעד אסטרטגי השולט על האזור. לאחר לחימה ממושכת, כבשו כוחות הצבא העירקי את מתחם הממשלה במרכז העיר והודיעו שהיא נמצאת עתה בשליטתם.

ניצחון במאבק נגד דאע"ש (ארכיון) (רויטרס)

רמאדי, הממוקמת במרכז המדינה, שרויה במצב של לחימה קבועה מאז נסיגת הכוחות האמריקנים ממנה בשנת 2011 ונפילתה בידי דאע"ש היוותה מבוכה קשה לשלטון בעירק. כעת, לפי הצהרות ראש הממשלה אל-עבאדי, יפנה הצבא את משאביו על מנת להחזיר לעירקים את השליטה בעיר מוסול, הנחשבת למאחז הגדול ביותר של דאע"ש במדינה.