סוריה: חג מולד על רקע מלחמת אזרחים

למרות שמדובר בקהילה קטנה ולמרות שכבר 4 שנים מתחוללת במדינה מלחמה עקובה מדם, הנוצרים בסוריה לא מוכנים להיכנע ומתעקשים לחגוג את חג המולד, כמו שעושים נוצרים בכל העולם. מאות מבני הקהילה התכנסו רק שני קילומטרים מחזית הלחימה, והדליקו יחדיו את עץ חג המולד המסורתי

כשדמשק נראתה לערב אחד כמו עיר באירופה: מלחמת האזרחים העקובה מדם שמתחוללת כבר ארבע שנים בסוריה, לא מנעה גם מהנוצרים החיים במדינה לציין אתמול (חמישי) את חג המולד. הקהילה הנוצרית המהווה כ-11% מאוכלוסיית סוריה וסובלת בשנים האחרונות מרדיפה במדינה, לא ויתרה על ההזדמנות לציין את הולדת ישו ככל נוצרי אחר בעולם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

רק שני קילומטרים מקו חזית הלחימה בין צבא אסד למורדים, התכנסו אתמול מאות נוצרים סורים לטקס הדלקת עץ חג המולד המסורתי, כשהם מחופשים לסנטה קלאוס ומצלצלים בפעמונים ברחובות העיר.

בתום מיסת חג המולד, נאם הפטריארך של סוריה בפני המאמינים והבטיח כי הלחימה בסוריה תסתיים בקרוב. "בקרוב המלחמה תסתיים ואנו נתחיל בקרב חדש שהוא קרב השיקום", אמר איש הדת הבכיר. "לא רק שיקום של מבנים, אלא גם שיקום של העם".

הנשיא אסד בתמונה עם אנשי דת בכירים לרגל (רויטרס)

רבים מבני הקהילה הנוצרית שנרדפת מאז כניסת ארגון דאע"ש לשטח סוריה בשנת 2011 נמלטו מהמדינה, אך רבים אחרים סירבו לעזוב בטענה כי הנוצרים הינם חלק בלתי נפרד מסוריה שתישאר ביתם.