הודעת הפרידה של המחבל ה"משורר"

הצעיר הפלסטיני שניסה לדרוס חיילים ופצע אחד מהם באורח קל כתב מסר ברשתות החברתיות לפני יציאתו לפיגוע: "הלב הוא שאהיד, לא יעלה על הדעת שהלב יפנה למישהי שאיננה פלסטין". בהמשך צירף מסרי תמיכה בעימות החמוש מול ישראל. עימותים בקלנדיה: צעיר פלסטיני נהרג

המחבל שביצע את הפיגוע

הודעת הפרידה של הצעיר שניסה להרוג חיילים: ויסאם אבו ע'וילה ממחנה הפליטים קלנדיה הוא הצעיר שפצע היום (חמישי) חייל צה"ל בפיגוע דריסה בכיכר אדם, לפני שחוסל. לפני שיצא לבצע את הפיגוע, העלה פוסט לפייסבוק בו הצהיר על אהבתו לפלסטין וקרא להמשיך לפעול למען הפליטים הפלסטינים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מפרטים ראשונים עולה כי פלסטיני ניסה לדרוס קבוצת חיילים בכיכר אדם, ליד מוצב רמא, וחוסל. החייל קיבל טיפול רפואי ראשוני בזירה וצוותי מד"א הוזעקו לטפל בו. החייל שנפצע בכיכר אדם נפגע קל מאוד. אנשי רפואה טיפלו בו במקום והוא לא נזקק לטיפול רפואי.

"שאלו אותי, איך זה שעדיין לא מצאת אהבה", כתב הצעיר. "עניתי: איך אצליח להתאהב... הרי הלב הוא שאהיד והראש לוחם". המחבל הוסיף: "לא יעלה על הדעת שהלב יפנה למישהי שאיננה פלסטין". בהמשך ההודעה צירף תגיות המזוהות עם המאבק החמוש בישראל: "#אנחנו חוזרים" - קריאת הזדהות עם הפליטים הפלסטינים - ו"#יש_לנו_מועד_לשחרור ✌✌". מדובר במקרה נוסף בו הרשת החברתית שימשה למסרי הפרידה של המחבלים לפני יציאתם לפיגוע, וגם לסממן נוסף להסתה בתקשורת הפלסטינית.

ניסיון פיגוע הדריסה בבנימין (עד ראייה)

במהלך היום נרשמו עימותים אלימים, ולפחות שלושה פיגועים וניסיונות פיגוע: באזור התעשייה של אריאל נדקרו ונפצעו קל עד בינוני שני מאבטחים וב"צומת הכבשים" ליד חברון חוסל מחבל שניסה לדקור חייל עם מברג. כמו כן חוסל צעיר פלסטיני בקלנדיה, ועל פי הדיווחים שמו הוא בילאל זאיד, בן 21

באירוע שאירע בקלנדיה סמוך לשעה 14:00, נהרג מחבל חמוש בעימות עם כוחות הביטחון: מצה"ל נמסר כי מדובר בתקרית במהלך פעילות כוח מיוחד במחנה הפליטים, במהלכה זוהו שני מחבלים חמושים והכוח ירה לעברם. מחבל אחד נהרג והשני נורה ונפצע. במהלך התפתחות הפרת הסדר שני חיילים נפצעו קל מזריקות אבנים.

גלעד גמליאלי וניר דבורי השתתפו בהכנת הכתבה.