נסראללה: "נגיב על חיסול קונטאר בדרך שנבחר"

מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה: "אין לנו ספק שישראל ביצעה את החיסול. היא עשתה זאת באמצעות טילים מדויקים מבלי לחדור לשטח סוריה". מקורב לחיזבאללה: "תגובת הארגון לא צפויה להוביל למלחמה"

פחות מיומיים חיסול הארכי-טרוריסט סמיר קונטאר, מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה נשא הערב (שני) נאום ובו האשים את ישראל בחיסול ואיים בתגובה. "נגיב על החיסול בזמן, במקום ובדרך שנבחר", אמר. "סמיר קונטאר הוא אחד מאיתנו וזכותנו להגיב על חיסולו בכל דרך שנראה לנכון. בעזרת אללה - אנו נממש את הזכות הזאת".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

"אין לנו ספק שישראל ביצעה את ההתנקשות באמצעות ירי טילים מדויקים לדירת המגורים שבה נמצאו קונטאר ואחרים", ציין נסראללה. מזכ"ל חיזבאללה אמר כי אין לו כוונה לדון בשאלה האם מטוסי חיל האוויר הישראלי נכנסו למרחב האווירי של סוריה והדגיש כי הוא אינו מעוניין להתייחס לנושא הנוכחות הרוסית. דבריו באים על רקע ביקורת גוברת בסוריה ביממה האחרונה על כך שרוסיה לא מנעה את התקיפה הישראלית.

הלוויית המחבל סמיר קונטאר (רויטרס)

סמיר קונטאר (רויטרס)

מוקדם יותר היום התקיים מסע הלווייתו של קונטאר ברובע הדאחייה שבדרום ביירות. "אם הישראלים חושבים שחיסולו של קונטאר יסגור את החשבון איתנו - הם טועים", אמר בכיר חיזבאללה האשם ספידאדין במהלך ההלוויה. "הישראלים למדו, ועוד ילמדו שההפך הוא הנכון והם פתחו איתנו כמה חשבונות חדשים".

זירת התקיפה (הטלוויזיה הסורית)

למרות מוצאו הדרוזי, קונטאר נקבר בבית הקברות השיעי ברובע הדאחייה. במקביל נמשכת המתיחות בגבול הצפון, לאחר שאתמול נורו משטח לבנון שלוש רקטות לכיוון אצבע הגליל. הרקטות התפוצצו בשטחים פתוחים, מבלי לגרום לנזק ולנפגעים.

ביום ראשון לפנות בוקר פגעו טילים בבניין ברובע ג'רמאנה בדמשק וגרמו למותם של קונטאר ומספר בני אדם נוספים. לפי דיווחים בכלי תקשורת בסוריה, שני מטוסי קרב של חיל האוויר הישראלי שיגרו ארבעה טילים מונחים מטווח רחוק שפגעו בבניין והרסו אותו כליל.