מחאה לחג: פלסטינים מחופשים לסנטה קלאוס מחו נגד חיילי צה"ל בבית לחם

חבורת תושבים מבית לחם הסתובבו אתמול ברחבי העיר כשהם מחופשים לסנטה קלאוס. הם חילקו ממתקים לעוברים והשבים מתוך שקים צבעוניים - אבל לא הסתפקו רק בכך: כשנתקלו בחיילי צה"ל, הם החלו להתעמת איתם - ומקומיים שהצטרפו אליהם אף יידו אבנים וזיקוקים לעבר החיילים. בצה"ל השתמשו באמצעים לפיזור הפגנות. צפו במחאה

חג המולד יצוין בשבוע הבא ברחבי העולם הנוצרי - וגם בבית לחם, העיר בה נולד ישו. אלא שיש מי שמבקש לנצל את החג המתקרב לצרכים פוליטיים, כמו חבורה של פלסטינים תושבי העיר שהחליטו לעטות על עצמם את תחפושת הסבא החביב ומחלק המתנות - ולמחות נגד חיילי צה"ל כשהם עוטים זקנים לבנים וכובעים אדומים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

בסרטון נראים הפלסטינים המחופשים מחלקים ממתקים משקים צבעוניים לעוברי והשבים, אבל גם מתעמתים עם חיילי צה"ל המוצבים בעיר, וצועדים ברחבי העיר כשהם קוראים קריאות בגנות הכיבוש ומניפים את דגל פלסטין.

לצד ה"סנטות", היו גם מקומיים שלא התחפשו וניצלו את המהומה ליידות אבנים וזיקוקים לעבר החיילים. בתגובה להתפרעות, החיילים השתמשו בגז מדמיע לפיזור הפגנות.

אבנים וזיקוקים נגד החיילים (רויטרס)

סרטון המחאה ה"חגיגי" הזה עלה לרשתות החברתיות - אלא שלא כל המגיבים הפלסטינים אהבו את השימוש בגימיק של סנטה קלאוס.

"איך אתם מעזים להשתמש בסמל הנוצרי הצלבני הטרוריסטי הזה למען האינתיפאדה?", תהה אחד מהם, "הסמל הזה שימש לביצוע פשעים רבים בניסיון להמיר את דתם של מוסלמים לנוצרים".

"כיצד מוסלמי המאמין באללה ובייחודו ומקיים את מצוותיו של אללה יכול לשים על ראשו את הכובע הצלבני הזה?" בדרך זו לא תשוחרר פלסטין", התקוממו מגיבים אחרים.
היו גם מגיבים שהדפו את הביקורות וציינו: "יש גם נוצרים בפלסטין - וגם הם רוצים לשחרר אותה מהכיבוש".

מגורמים צבאיים נמסר כי "כ-50 פלסטינים יידו אבנים ובקת"בים סמוך לקבר רחל, כוחות צה"ל הגיבו באמצעים לפיזור הפגנות ובירי ברובי רוגר".