טייס ירדני סירב לבקר בישראל - והודח

על פי דיווחים בירדן, אחד הטייסים מג'די אל-סאמדי, סירב לבקר בישראל במסגרת שיתוף הפעולה בין המדינות. אל-סאמדי טען בפני מפקדיו: "הוכשרתי כדי להילחם בישראל, לא כדי לשתף איתה פעולה". כתוצאה מכך הודח הטייס מהצבא המלכותי של עבדאללה ותנאי הפרישה שלו בוטלו

מג'די אל-סאמדי סירב להתאמן עם ישראל - וה

טייס ירדני סירב לבקר בישראל והודח: על פי כלי תקשורת בירדן מג'די אל-סאמדי, טייס בחיל האוויר הירדני, היה אמור להגיע לישראל במסגרת שיתוף הפעולה בין המדינות אך לא הסכים להגיע ארצה - ונענש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

תאמר אל-סאמדי, בן דודו של הטייס ועיתונאי ברשת אל-ג'זירה פרסם מוקדם יותר השבוע כי קרוב משפחתו הודח משורות הצבא בעקבות סירובו להגיע לישראל, לאחר שאמר למפקדיו: "הוכשרתי כטייס לא כדי לשתף פעולה עם ישראל, אלא כדי להילחם בה".

המלך עבדאלל הלא הוציא הודעה רשמית (dailymail)

הדחתו של הטייס לא פורסמה בהודעה רשמית של הצבא או הממשל בעמאן, מה שגרר ביקורת קשה מצד בני משפחתו. "הוא לא זכה לתנאים והזכויות שמקבלים טייסים אחרים שהודחו", טען בן דודו העיתונאי.

משפחתם של הטייס והעיתונאי הודיעה כי היא לא מתכננת לשתוק ובקרוב תוציא תגובה רשמית לעוול, שלטענתם נגרם למג'די. הם הבטיחו שלא יפסיקו במחאתם עד שיעלו את הנושא לדיון בפרלמנט הירדני, כשמטרתם העיקרית היא הפסקת היחסים עם ישראל.