"הפלת המטוס בסיני - לא טרור"

צוות החקירה המצרי שבדק את נסיבות התרסקות המטוס הרוסי טוען שלא נמצאו עדויות שפעולת טרור גרמה לאסון. זאת, למרות שזמן קצר לאחר מציאת הקופסא השחורה מהמטוס קבעו במצרים כי יש ודאות גבוהה שאכן מדובר בחבלה מכוונת, וארגון דאע"ש אף לקח אחריות

זירת ההתרסקות

רשות התעופה המצרית הודיעה היום (שני) כי השלימה את הדוח לבדיקת הפלת מטוס הנוסעים הרוסי מעל סיני בחודש אוקטובר האחרון, אסון בו נהרגו 224 בני אדם. ממצאי הדוח מעלים שלא נמצאו עדויות שיכולות להצביע על כך שפעולת טרור גרמה להתרסקות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"החקירה הטכנית העלתה כי לא עלו כל עדויות לפעילות בלתי חוקית או פעילות טרור שעלולה הייתה להביא להפלת המטוס", אמרו ברשות התעופה המצרית. בשלב מוקדם יותר של החקירה טענו החוקרים דווקא כי הם בטוחים ב-90% שהרעש שנשמע בשנייה האחרונה של ההקלטה מתא הטייס היה פיצוץ שנגרם על ידי פצצה.

מטוס האיירבאס A321 התרסק בסוף חודש אוקטובר, 23 דקות לאחר שהמריא משדה התעופה בשארם א-שייח'. כל 224 האנשים שהיו במטוס - נוסעים ואנשי צוות - נהרגו בהתרסקות הקטלנית.

"ההתרסקות - לא פעולת טרור"

"הסימנים והפרשנויות שהצטברו עד כה מהקלטות הקופסה השחורה מעלים שמדובר היה בפצצה", אמר אז חבר בצוות החקירה המצרי. "אנחנו בטוחים ב-90% שזו הייתה פצצה".

כשהתבקש החוקר להסביר את האפשרות הזניחה יותר ששווה בעיניו ל-10%, הוא סירב לפרט, אבל בעבר כבר עלו אפשרויות אחרות לגרימת ההתרסקות כמו פיצוץ דלק או התחממות יתר של המטוס.

את הסברה כי פיגוע טרור הוא שגרם להתרסקות המטוס חיזקה הודעת ארגון דאע"ש שלקח אחריות למעשה.