חמאס: מידע על אורון תמורת אסירים

משפחתו של לוחם גולני שנהרג בצוק איתן אורון שאול פנתה לחמאס ואמרה כי "תהפוך את המדינה עבור עסקה" ומידע על גורל בנה, אך בארגון הטרור לא מתרגשים ומסרבים למסור פרטים על החייל – אלא תמורת שחרור אסירים

לאחר קריאתה הנרגשת של זהבה שאול לבכירי חמאס למסור מידע אודות מצבו של בנה, אורון שאול ז"ל, בארגון הטרור מסרבים לחשוף פרטים נוספים ללא תמורה בצורת שחרור אסירים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מאז סוף מבצע "צוק איתן" לחמאס ישנה עמדה ברורה: לא למסור שום פרטים על חלקי גופות ברשות הארגון, אלא בתמורה מראש של שחרור אסירים. בחמאס נצמדים לקו הזה כי הם מבינים שהסיכוי שלהם לקבל דבר מה מישראל יתקבל רק על ידי מסירת אינפורמציה. בנוסף, מעוניינים בחמאס ליצור תקווה בעזה לכך שיש בידם קלף לשחרור אסירים נוספים.

מוקדם יותר היום כינסה משפחת שאול מסיבת עיתונאים במטרה לקרוא לארגון חמאס בעזה להשיב את גופתו ארצה. במסיבת העיתונאים קראה אם המשפחה לבכיר חמאס אסמעיל הנייה להציג הוכחות וראיות בנוגע למצבו של בנה.

"תחזירו את הבן שלי". זהבה שאול

המכתב - והסערה

"אנחנו מדינה הומניטרית, מעבירים לעזה מזון ומים, מטפלים במנהיגי חמאס, משחררים גופות, בעוד שהחמאס כמו חיזבאללה ודאע"ש נוהגים בתכסיסנות ושולחים כל הזמן במדיה ידיעות כמלחמה פסיכולוגית", אמרה זהבה שאול. "בלי אחריות, בלי זהות. זה לא רציני בעיני. אני לא מאמינה לזה".

"אסמעיל הנייה אני פונה אליך שוב פעם השנייה", הוסיפה שאול. "אני רוצה להאמין לך. תציג הוכחות מוצקות למצבו האמיתי של אורון. אני יודעת שישי לזה מחיר, אבל ברגע שתציג לי הוכחה כמו שהצגת למשפחת שליט אני מבטיחה שנהפוך את המדינה וגם את העולם כדי שהעסקה תצא לפועל. תחשוב על מה שאמרתי, תחשוב על זה. עכשיו אני דורשת מהמדינה שלי: תחזירו את הבן שלי. תחזירו את אורון במהרה יחד עם הדר גולדין הביתה, כמה שיותר מהר".

לפני כשבועיים פורסם באחד מאתרי חמאס מכתב בערבית שנטען כי נכתב על ידי אורון שאול ז"ל ובו הוא "פונה" למשפחתו. האתר בו פורסם המכתב מהווה מעין חלון ראווה של מנגנון ביטחון הפנים של חמאס. אנשי הארגון משתמשים לרוב באתר כאמצעי לפרסום תרגילים של לוחמה פסיכולוגית.