סוף לתמיכה? "אירן השיבה כוחות מסוריה"

האם האירנים, שהיו עד כה חלק מרכזי בתמיכה בצבאו של בשאר אסד, בדרך להתנתקות מסוריה? רשת "בלומברג" מדווחת כי האירנים החלו בהשבת יחידות העילית שפעלו בשטחה של המדינה המשוסעת, ככל הנראה לאחר שספגו אבידות קשות בקרבות

האירנים החלו בהשבת כוחות (ארכיון)

האם זהו סופה של התמיכה האירנית בכוחותיו של בשאר אסד בסוריה? גורמים ביטחוניים בארצות הברית ובמדינות המערב טוענים כי האירנים החלו בהסגת יחידות העילית שהוצבו בשטחה של המדינה המשוסעת, כך דיווחה סוכנות "בלומברג" האמריקנית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

פקידים אמריקנים דיווחו כי צפו בירידה משמעותית בכוחות משמרות המהפכה הפועלים בסוריה. הנסיגה התרחשה ככל הנראה לאחר שהכוחות האירנים ספגו אבדות כואבות במסגרת הניסיון לכבוש מחדש את מחוז אידליב.

בעקבות המהלך, צפויה רוסיה לאבד בת ברית חשוב במסגרת פעולותיה בסוריה. מנגד בארצות הברית מעריכים כי ההחלטה באירן התקבלה בעקבות סדקים במה שכינה הנשיא אובמה כ"קואליציה של שתיים".

הערכה למהלך: אבדות בקרבות בסוריה (רויטרס)


בשבוע שעבר התייחס שר הביטחון משה (בוגי) יעלון במסגרת דבריו בכנס סבן לפעילות הרוסית בסוריה וטען כי התוכנית מקורית הייתה לכבוש מחדש את אידליב וערים נוספות שנפלו לידי המורדים תוך שלושה חודשים. "זה לא יקרה בגלל קשיים צבאיים", אמר תוך שהוא מכנה את המהלך כ"כישלון". הוא ציין את "חוסר הנחישות של משמרות המהפכה" לצד חוסר המיומנות הרוסית כגורמים לאי השגת המטרות.

בינתיים ברוסיה לא מתרגשים מהדיווחים. נשיא רוסיה ולדימיר פוטין הורה לצבא הרוסי לפעול בתקיפות רבה בסוריה, זאת לאחר תקיפות חוזרות ונשנות מצדם של המורדים וכן מכיוון ארגון דאע"ש. "כל מי שיאיים על הכוחות הרוסים בסוריה יושמד מייד", הצהיר פוטין במהלך היום.