דיווח: חומר רעיל בכוס נס הקפה הרעיל למוות את ערפאת

הטענות על הרעלתו של יו"ר הרשות לשעבר עולות וחוזרות פעמים רבות. כעת טוען עיתון לבנוני כי חשף את דרך הפעולה של המוסד הישראלי שלטענתם, שם חומר רדיואקטיבי בכוס הקפה שנהג ערפאת לשתות בכל בוקר

המודיעים הישראלי ידע שאהב נס קפה? (רויטרס)

העיתון הלבנוני א-דיאר פרסם הבוקר (רביעי) דיווח על פיו נחשפה דרך הרעלתו של יו"ר הרשות הפלסטינית לשעבר, יאסר ערפאת. המעשה מיוחס, כצפוי, לישראל, למרות ההכחשות ושלל הבדיקות שלא הצליחו להוכיח זאת לאורך השנים. העיתון טוען כי ערפאת הורעל באמצעות קפה נמס, אותו נהג לשתות בכל בוקר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לפי הדיווח, המודיעין הישראלי הכיר את מנהגו של ערפאת לשתות לשתות מדי בוקר ספל קפה נמס עם חלב, ולכן העביר רעל לאחד משומרי ראשו, בתוך קופסה חתומה של קפה נמס. לאחר מכן הוכנה "כוס התרעלה" מאבקת הקפה בה עורבב חומר רדיואקטיבי מסוג פלוטוניום, והוא זה שגרם להידרדרות בתפקוד המערכות בגופו שאובחנה רק כעבור שבוע.

מבצע החיסול, המיוחס למוסד הישראלי, התבצע באמצעות פלסטיני, אחד משומרי ראשו של ערפאת. העיתון טוען כי התברר שאותו שומר הראש קיבל סכום כסף גדול ונמלט תחילה לקנדה ומשם לארה״ב ועבר ככל הנראה ניתוחים פלסטיים לשינוי תווי פניו.

לטענת העיתון, הוועדה הפלסטינית החוקרת את נסיבות מותו של ערפאת יודעת במי מדובר, אך אינה רוצה להאשימו ישירות, אלא מעוניינת להתמקד במוסד, בלי להזכיר את פרטי המעשה.

לפני מספר ימים, סביב יום השנה למותו, שבה ועלתה הטענה כי ערפאת הורעל. אחד מיועציו הבכירים של אבו מאזן, תאופיק טיראווי, אף הודיע בפומבי כי הרשות גילתה מי האיש שחיסל את ערפאת, מבלי לחשוף את זהותו, והטיל את האחריות למעשה על ישראל.