הקרווילות החדשות של תושבי רצועת עזה

תחת עינה הפקוחה של מערכת הביטחון הישראלית, החלה ברצועת עזה בניית מגורים אלטרנטיביים לתושבי הרצועה שבתיהם נהרסו ב"צוק איתן". המבנים הניידים, הקרווילות, ישמשו את התושבים עד שיסתיים ההליך הארוך והמסורבל של בניית הבתים שנהרסו בהפצצות. צפו

במהלך מבצע "צוק איתן" בקיץ של השנה שעברה נהרסו בתי מגורים רבים ברצועת עזה כתוצאה מהפצצות חיל האוויר הישראלי. שנה וחצי אחרי, החלה חברת בנייה בראשות אנשי עסקים מקומיים לבנות מגורים אלטרנטיביים לתושבים שנותרו ללא קורת גג. הרעיון עשוי להיות מוכר לישראלים שפונו בהתנתקות מרצועת עזה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"התחלנו לחשוב על פתרון מהיר לספק לתושבים כדי שלא יצטרכו לחכות לבניה מחדש של בתיהם, תהליך שעלול לקחת זמן רב", אמר איש עסקים עזתי העומד מאחורי הרעיון. "נסענו לסין והתחלנו לחפש רעיונות".

הפתרון שמצאה החברה הוא מבנים ניידים, קרווילות, שיספקו באופן זמני קורת גג והגנה ממזג האוויר. הקרווילות בנויות ממסגרת מתכתית וקירות פיברגלס. בניית כל קרווילה לוקחת בין שבוע לעשרה ימים והיא מתבצעת תחת פיקוח הדוק של מערכת הביטחון הישראלית. לדברי נציג החברה לקח שישה חודשים להשיג את האישורים המתאימים, בגלל ההגבלות שמטילה ישראל על הרצועה.