נקמת צרפת: מתקפה נרחבת על דאע"ש

אחרי מתקפת הטרור הרצחנית שגבתה את חייהם של 129 בני אדם - צרפת מגיבה: מתקפה מאסיבית בא-רקה שבצפון סוריה על דאע"ש. 10 מטוסים תקפו 30 יעדים של המדינה האסלאמית, בהם מרכז גיוס ומחנה אימונים

48 שעות אחרי גל הפיגועים בפריז - מגיעה התגובה הצרפתית: מטוסים של חיל האוויר של צרפת הפציצו הערב (ראשון) מטרות של ארגון המדינה האסלאמית בעיר א-ראקה שבצפון סוריה. המתקפה מגיעה בעקבות מתקפת הטרור הרצחנית ביום שישי האחרון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי הדיווח שנמסר ממשרד ההגנה של צרפת, חיל האוויר של המדינה הפגיז באופן מאסיבי כ-30 מטרות של ארגון דאע"ש בעיר שנחשבת לבירתו. לא ידוע על נפגעים בזירות שהותקפו.

10 מטוסים השתתפו בתקיפה. בין היעדים שהופגזו: מרכז פיקוד ושליטה, מרכז גיוס לוחמים ומחנה אימונים של דאעש - כולם בא-קרה. בנוסף הופצצו אצטדיון, מוזיאונים ומשרד ממשלתי. בדאע"ש טוענים שאין נפגעים וכי המבנים שהותקפו היו ריקים.

המתקפה בסוריה מגיעה כתגובה לשרשרת הפיגועים שהוציא ארגון הטרור לפועל בבירת צרפת ביום שישי האחרון. במתקפת הטרור נרצחו כ-130 בני אדם ועוד עשרות נפצעו בדרגות שונות.

מטוסי קרב יצאו למתקפה ב'בירת דאע"ש' (רויטרס)

החשוד בפיגוע תוחקר - ושוחרר

בתוך כך מתברר שהמשטרה הצרפתית תחקרה ושחררה את החשוד בביצוע מתקפת הטרור. על פי הדיווח בסוכנות הידיעות AP, שוטרים צרפתיים תשאלו את החשוד במעורבות בפיגועים מספר שעות בלבד לאחר המתקפה - ולאחר התשאול, שחררו אותו לחופשי. ביממה האחרונה מתנהלים חיפושים קדחתניים אחריו.

מתקפת הטרור בפריז (רויטרס)

המחבל אחריו מתנהל מרדף הוא עבדסלאם סלאח, אזרח צרפת בן 26. משטרת צרפת, בסיוע האינטרפול, עדיין מנהלת מרדף אחרי סלאח והוציאה צו מעצר בינלאומי נגדו. לטענת המשטרה הוא חמוש ומסוכן. שני אחיו גם חשודים במעורבות במתקפה. בתוך כך, חקירת הפיגועים העלתה כי המחבלים היו בקשר עם גורמים רשמיים בדאע"ש בסוריה ערב המתקפה.