חיזבאללה: "דאע"ש מפלצות"

בכיר בארגון שספג "מגה-פיגוע" ברובע הדאחייה בלבנון מבטיח שגם הפעולה הזו, שגבתה את חייהם של יותר מ-40 לבנונים, לא תעצור את "מלחמתנו בטרור". "פעולות כאלה הן נגד האנושות ונגד החברה", אמר הבכיר

שעות ספורות לאחר פיגוע ההתאבדות הכפול ברובע הדאחייה בביירות שביצע ארגון דאע"ש, בחיזבאללה הבטיחו נקמה במדינה האסלאמית. "הקרב נגד הטרור ימשיך", הבטיח אמש (חמישי) בכיר בארגון. בפיגוע נהרגו 41 בני אדם וכ-200 נפצעו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"מה שקרה היום מאשר שאנחנו בדרך הנכונה", טען הבכיר חוסיין אל חליל. "זה לא קרב קטן, והמלחמה הארוכה היא בין כל העם הלבנוני לכוחות הטרור הללו". אל חליל ציין כי טרם הצטבר מספיק מידע בכדי להבין מה בדיוק קרה בזירת הפיגוע אך הכריז: "זה לא מפתיע שדאע"ש עשו את זה. כל מי ששייך למפלצות הללו - מאמץ ומבצע פעולות שכאלה נגגד האנושות ונגד החברה".  

"מעשים נגד האנושות", הפיגוע בביירות (רויטרס)

לצד דבריו של בכיר חיזבאללה, ארגון חמאס בעזה גינה את הפיגוע שהתרחש בביירות וביקש להביע את הזדהותו עם העם הלבנוני. בחמאס ציינו כי הם תומכים ביצירת מצב של שלום בין אזרחי לבנון ומתנערים מכל פעילות צבאית נגד אזרחים.

הפיגוע הקטלני מזה עשור בלבנון (רויטרס)

בפיגוע שנחשב לקטלני ביותר שידעה לבנון בעשור האחרון, התפוצצו שני מחבלים מתאבדים במרכז מסחרי הומה אדם הסמוך למרכז תפילה שיעי. מדובר בניסיון לפגוע בחיזבאללה, שרובע הדאחייה נחשב למעוזו.

מבדיקת הפרטים עולה כי שלושה מחבלים הגיעו אל לבו של המרכז המסחרי. שניים מהם פוצצו את עצמם כשסביבם מאות עוברי אורח. בזירת הפיגוע נמצאה גופת המחבל השלישי שנהרג מבלי שהמטען שעל גופו התפוצץ. הוא נפגע ככל הנראה מהפיצוצים שגרמו שני חבריו שהיו בסמוך לו. כשעתיים לאחר מכן נטל ארגון דאע"ש אחריות לביצוע הפיגוע.

במקביל, בבתי החולים בביירות מטפלים בפצועים שהובאו לקבלת טיפול רפואי כתוצאה מהפיגוע. "עמדתי באזור, ושמעתי את הפיצוץ - הרגשתי כיצד שברי זכוכית נופלים עליי", סיפר אחד מהפצועים. "לא ידעתי בדיוק מה קרה - אבל אז הגיע הפיצוץ מהמחבל השני". אדם אחר שאחיו נפצע אף הוא בפיגוע חיזק את הפצועים האחרים: "אנחנו, העם הערבי, לעולם לא נכופף את ראשינו".

הפיצוץ התרחש על רקע החרפת היריבות בין הארגון למחנה הסוני בלבנון, ובפרט מול הקיצונים שתומכים במורדים בסוריה. ההערכות הן שהארגונים בסוריה שעמם מצוי חזבאללה בלחימה מבקשים להעתיקה לתוך לבנון עצמה. שעה קלה אחרי הפיגוע פצחו אזרחים סונים בלבנון בחגיגות בעקבות הפיצוץ בלבו של הרובע השיעי.