40 הרוגים בפיגוע של דאע"ש בלבנון

זה הפיגוע הקשה ביותר שידע רובע הדחייה בביירות מזה עשור: עשרות נהרגו ויותר מ-200 נפצעו כששני מחבלים מתאבדים פוצצו את עצמם במעוז חיזבאללה. דאע"ש נטל אחריות - הסונים חוגגים ברחובות

הלחימה בסוריה גולשת אל לב ביירות: שני פיצוצים עזים הרעידו הערב (חמישי) את רובע הדאחייה שבבירת לבנון כששני מחבלים מתאבדים התפוצצו במרכז מסחרי הומה אדם הסמוך למרכז תפילה שיעי. בפיגוע נהרגו 41 בני אדם וכ-200 נפצעו. מדובר ככל הנראה בניסיון לפגוע בחיזבאללה, שהרובע נחשוב למעוזו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

שלושה מחבלים הגיעו אל לבו של המרכז המסחרי. שניים מהם פוצצו את עצמם כשסביבם מאות עוברי אורח. בזירת הפיגוע נמצאה גופת המחבל השלישי שנהרג מבלי שהמטען שעל גופו התפוצץ. הוא נפגע ככל הנראה מהפיצוצים שגרמו שני חבריו שהיו בסמוך לו. כשעתיים לאחר מכן נטל ארגון דאע"ש אחריות לביצוע הפיגוע, שנחשב לקטלני ביותר שהתרחש בלבנון מאז 2004. הפיצוץ ברובע השיעי המזוהה עם פעילות חיזבאללה התרחש על רקע החרפת היריבות בין הארגון למחנה הסוני בלבנון, ובפרט מול הקיצונים שתומכים במורדים בסוריה. ההערכות הן שהארגונים בסוריה שעמם מצוי חזבאללה בלחימה - מבקשים להעתיקה לתוך לבנון עצמה. במקביל, פצחו אזרחים סונים בלבנון בחגיגות בעקבות הפיצוץ בלבו של הרובע השיעי.

יותר מ-40 הרוגים בפיגוע (רויטרס)

בנאום שנשא מזכ"ל הארגון חסן נסראללה בחודש שעבר לרגל צום העאשוראא שכוון לתומכיו, שיגר מסרים מאיימים ליריבי הארגון. "כשם שהבסנו את ישראל בכל המלחמות, כך יובס גם האיסלאם הקיצוני באמצעות ההקרבות שלכם ושל כל הלוחמים באזור", התרברב. "אנו נישאר כאן ונמלא את הרחבות והכיכרות ולא נרעד עקב המלחמות של ישראל, איומי נתניהו או מלחמות האיסלאם הקיצוני. נעבוד יומם כליל למען הכבוד".

"נביס את האסלאם הקיצוני", נסראללה (רויטרס)

בהמשך דבריו התייחס מזכ"ל חיזבאללה למאבק בדאע"ש על אדמת עירק. "אנחנו מצפים לניצחון העם העירקי נגד דאע"ש וקוראים להם לא להמר על המערב או על ארצות הברית - יש לכם את האומץ לנצח את כולם".