מתקפה על הכביש של דאע"ש לסוריה

לפנות בוקר פתחו הכוחות הכורדים במתקפה נרחבת נגד כוחות ארגון הטרור דאע"ש על מנת להחזיר את השליטה בעיר היזידית סינג'אר שבצפון עירק. 20 אלף הלוחמים הכורדים מנסים לנתק את הציר המרכזי היוצא מהעיר ובו משתמשים פעילי דאע"ש על מנת לעבור בין עירק לסוריה

באוגוסט 2014 השתלט ארגון דאע"ש על העיר הכורדית סינג'אר שבצפון עירק, השתלטות שהובילה למשבר הומניטרי חריף באזור והובילה אלפי כורדים יזידים להימלט מביתם. הבוקר (חמישי) פתחו הכוחות הכורדים במתקפת נגד, על מנת להחזיר את השליטה על העיר המרכזית. מטרתה העיקרית של המתקפה הייתה ניתוק כביש 74 שיוצא מהעיר ומהווה את הציר המרכזי דרכו עוברים כוחות דאע"ש בין עירק לסוריה. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כבר אתמול בשעות הלילה החלו כוחות הקואליציה בראשות ארה"ב בתקיפות אוויר על כוחות דאע"ש בשטח, בצעד שתואם עם הכוחות הכורדים עוד בשלבי תכנון המתקפה. "לפחות 20 אלף לוחמים כורדים לוקחים חלק במתקפה", דיווח אחד ממפקדי המחתרת. "בליווי מתקפות האוויר של הקואליציה נגד דאע"ש תקפו לוחמינו בארטילריה כבדה". לצד העיר הכורדית, שוחררו כפרים רבים נוספים באזור משליטת ארגון הטרור.

מנסים לנתק את הציר המרכזי של דאע"ש

ניתוק הציר המרכזי של דאע"ש מהווה מכה כואבת לארגון הטרור במה שנראה כשורה של הפסדים משמעותיים בקרבות באזור עירק וסוריה. אתמול במהלך מתקפה משולבת של כוחות אסד וטורקיה, שוחרר שדה התעופה שליד העיר חלב בצפון סוריה, לאחר כמעט שנתיים של מצור מצד ארגון הטרור הרצחני.

הבוקר דיווחה סוכנות הידיעות האירנית "פארס" כי כוחות עירקיים מצאו חומרי נפץ וכלי נשק תוצרת טורקיה במתחמים שהיו בשליטת דאע"ש במדינה. על פי הדיווח, על חביות נפץ נרשמו המילים "תוצרת טורקיה" וכך גם על תחמושת וטילים.