א-סיסי על הכוונת: "להפיל העריץ"

תושבי אלכסנדריה שבמצרים חווים בימים האחרונים גל הצפות וניתוקי חשמל, וטיפול השלטון בבעיה אינו משביע את רצונם. כעת מתרבות הקריאות ברשתות החברתיות לצאת לרחובות כדי "להפיל את השלטון הרודן" של נשיא המדינה ב-25 בינואר – חמש שנים בדיוק לפרוץ המהפכה שהדיחה את מובארק

נשיא מצרים הגיע היום (ראשון) לביקור פתע בעיר החוף אלכסנדריה, שחווה משבר הולך ומחריף של הצפות וניתוקי חשמל. הטיפול הלקוי במשבר כבר הוביל להתפטרותו של מושל המחוז. עם החרפת מצוקת התושבים, החלו גם הפגנות המחאה נגד השלטון, כשבקטעים מצולמים שהגיעו בסוף השבוע החולף ניתן לשמוע דברי נאצה נגד הנשיא סיסי עצמו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ברשתות החברתיות כבר מופיעה הקריאה לצאת להפגנות ולפעולות מחאה במטרה "להפיל את שלטון העריצות". באופן סמלי, התאריך המופיע בקריאות אלו לתחילת פעולות המחאה הוא 25 בינואר 2016, יום השנה החמישי לפרוץ המהפכה שהפילה את משטר מובארק. בסוף השבוע ציטטו כלי תקשורת אמריקניים גורמים בישראל החוששים כי א-סיסי לא יסיים את תקופת כהונתו כנשיא עקב המשברים הרבים שאליהם נקלע משטרו, ובכלל זה איומי הטרור ואיומים על חיי הנשיא, המכהן בתפקיד מזה כשנה וחמישה חודשים.

בתמונות המגיעות מאלכסנדריה, שם החלה המחאה נגד משטר מובארק, ניתן להתרשם מממדי הנזק שגרמה הסופה שפקדה את עיר החוף: בתים ורחובות התמלאו מים, תושבים נאלצו לדלג על אבנים כדי לחצות רחובות וחלקים מהעיר נותקו מזרם החשמל. מלבד הנזק לבתים, יש גם נזק כבד לפרנסתם של חקלאים שאדמותיהם הוצפו.

היום, במסגרת ביקור הבזק שערך לאחר חזרתו מבריטניה, דרש א-סיסי למצוא פתרונות דחופים למשבר באלכסנדריה בתוך עשרה ימים, ואף הקציב לטיפול בנושא מיליארד לירות מצריות (כ-500 מיליון שקלים). כמו כן, נקבע מענק מיוחד של אלפיים לירות מצריות לכל חקלאי שהפסיד את יבולו בשיטפונות.