"90% שהמטוס התרסק בגלל פצצה"

התקדמות בחקירת התרסקות המטוס הרוסי במצרים? חבר בצוות החוקרים טוען כי רוב הסיכויים שהמטוס פוצץ. "הסימנים והפרשנויות שהצטברו עד כה מהקלטות הקופסה השחורה מעלים שמדובר היה בפצצה", אמר החוקר

זירת ההתרסקות, סוף השבוע

חוקרי התרסקות המטוס הרוסי במצרים טוענים היום (ראשון) כי הם בטוחים ב-90% שהרעש שנשמע בשנייה האחרונה של ההקלטה מתא הטייס היה פיצוץ שנגרם על ידי פצצה - כך דווח היום בסוכנות הידיעות רויטרס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מטוס האיירבאס A321 התרסק לפני שמונה ימים, 23 דקות לאחר שהמריא משארם א-שייח'. כל 224 האנשים שהיו במטוס - נוסעים ואנשי צוות - נהרגו בהתרסקות הקטלנית. ארגון דאע"ש שב וטוען שהוא האחראי להפלת המטוס.

"הסימנים והפרשנויות שהצטברו עד כה מהקלטות הקופסה השחורה מעלים שמדובר היה בפצצה", אמר חבר בצוות החקירה המצרי שביקש להישאר בעילום שם. "אנחנו בטוחים ב-90% שזו הייתה פצצה".

כשהתבקש החוקר להסביר את האפשרות הזניחה יותר ששווה בעיניו ל-10%, הוא סירב לפרט, אבל בעבר כבר עלו אפשרויות אחרות לגרימת ההתרסקות כמו פיצוץ דלק או התחממות יתר של המטוס.

כבר ביום שבת הודיע החוקר הראשי איימן אל-מוקאדאם כי המטוס התפרק באוויר בזמן שהוא מוטס במצב של טייס אוטומטי, וכי רעש נשמע בשנייה האחרונה של ההקלטות מתא הטייס. אולם הוא הבהיר שעדיין מוקדם מדי להסיק מסקנות באשר לנסיבות ההתרסקות.