המחבל בפנים גלויות, מול המצלמה: "ביצעתי את הפיגוע למען המולדת"

לראשונה מאז החל גל הטרור - התייצב מחבל שיצא לפגע בישראלים מול המצלמה וצילם סרטון בו הוא נוטל אחריות לפיגוע שביצע. בראא עיסא מירושלים, שביצע היום את פיגוע הדקירה בבנימין ופצע ישראלי קשה, אמר בסרטון שפורסם בעמוד הפייסבוק שלו: "יצאתי לפיגוע להגן על המולדת". הוא נמלט מהזירה - ומתנהלים חיפושים אחריו

לראשונה מאז החל גל הטרור, מחבל שיצא לבצע פיגוע מותיר אחריו מסר מצולם - כשפניו גלויות: סרטון שצילם בראא עיסא מירושלים, המחבל שביצע היום (שישי) את פיגוע הדקירה בשער בנימין ופצע ישראלי באורח קשה, מופץ בשעות האחרונות ברשת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

המחבל הדוקר, המשייך עצמו לגדודי חללי אל-אקצא של פת״ח ושאף מצולם בסרטון על רקע דגלי הפת"ח, נוטל במהלכו אחריות לפיגוע: "בשמי ובשם העם הפלסטיני, אני בנה של ירושלים. אני, בראא כאיד פאיקה עיסא, מסרתי את נפשי כדי לשמור על אל-אקצה ולהגן על אדמתנו הכבושה בכוונה טהורה לעמוד בפני אללה בכל כוחי הגופני והנפשי, מסרתי את נפשי ביוזמתי כדי לבצע את הפעולה הזאת ללא הנחיה ומבלי לחצים משום גורם שהוא".

בסיומו של הסרטון, דרבן עיסא צעירים כמותו לצאת ולבצע פיגועים: "אחיי הצעירים, אני מפציר בכם ללכת בדרך השחרור ומות הקדושים". המסר המצולם הזה הועלה לעמוד הפייסבוק שלו לאחר ביצוע הפיגוע. כמה שעות קודם לכן העלה פוסט שמבהיר את כוונתו. זו הפעם הראשונה מאז ראשית גל הטרור שבה מחבל מותיר אחריו נטילת אחריות מצולמת, בשם אחד הארגונים.

זירת הפיגוע בבנימין, היום (קבוצת מדברים תקשורת)

באירוע בשער בנימין תקף המחבל שהיה חמוש בסכין אדם שעמד מחוץ לסניף של רמי לוי, דקר אותו בפלג גופו העליון כמה פעמים וברח מהמקום. פרמדיקים של מד"א ירושלים העניקו לו טיפול ראשוני בשטח ופינו אותו במצב קשה לבית החולים. כוחות הביטחון פתחו במרדף אחרי המחבל וכיתרו כמה מבנים באזור, בעקבות דברי עד ראייה שאמר שהמחבל ברח לכיוונם.