דאע"ש: "כשנרצה נגלה איך הפלנו את המטוס"

ארבעה ימים לאחר ש-224 נוסעים ואנשי צוות נספו בהתרסקות המטוס הרוסי בסיני, שלוחת דאע"ש בחצי האי נוטלת אחריות בהודעה קולית: "אנחנו הפלנו את המטוס ואיננו מחויבים לומר כיצד עשינו זאת". בעירק חילקו אנשי דאע"ש ממתקים לאות שמחה על האסון

שרידי המטוס הרוסי בסיני

בעוד מצרים ורוסיה ממשיכות לחקור את התרסקות המטוס הרוסי בחצי האי סיני לפני ארבעה ימים, ארגון הטרור האסלאמי הקיצוני דאע"ש שב ונוטל אחריות למעשה. "אנחנו הפלנו את המטוס ואיננו מחויבים לומר כיצד עשינו זאת", נאמר בהודעה קולית שפרסמה שלוחת דאע"ש בסיני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"גשו להריסות המטוס, נתחו את הקופסה השחורה ולאחר מכן הודיעו לנו מה מסקנותיכם", מוסיף הדובר. "נגלה את הפרטים כאשר נרצה ובאופן שנראה לנכון". עוד הוסיף הדובר בהודעה כי המטוס הרוסי הופל בתאריך שבו נשבעה השלוחה בסיני אמונים לדאע"ש ולמנהיג הארגון אל-בגדדי.

במקביל פרסם ארגון דאע"ש בעירק סרטון ובו הוא מודיע כי הפלת המטוס הרוסי נעשתה כנקמה על התקיפות של רוסיה בסוריה. בסרטון נראים לוחמי הארגון כשהם חוגגים את הפלת המטוס ומחלקים ממתקים. באסון נספו כל 224 הנוסעים ואנשי הצוות.

בין התרחישים: פצצה או תקלה טכנית 

אתמול פרסמה סוכנות הידיעות הרוסית אינטרפקס שפענוח ההקלטות מתא הטייס של המטוס מגלה תקשורת רגילה בין הטייסים ולאחריה רעשים חשודים שהפתיעו אותם - בטרם נעלם המטוס ממסכי המכ"ם.

שעות קודם לכן אמר גורם רשמי בארה"ב כי מתמונות הלוויין מאזור ההתרסקות של המטוס ניתן להבין כי לא ייתכן שטיל קרקע-אוויר הפיל את המטוס. לדברי הגורם, מצילומי הלוויין ניתן להבחין ברגע התפרקות המטוס בנקודת חום, וכי אם היה מדובר בטיל שנורה מן הקרקע ניתן היה להבחין בשובל חום בעזרת האינפרא-אדום.

ההערכה הזו נתמכת גם בדבריהם של מומחים אמריקניים נוספים. לדבריהם, החום עשוי להיות תוצאה של מספר תרחישים, בהם פצצה שהתפוצצה בתוך המטוס או תקלה טכנית שגרמה לפיצוץ באחד המנועים.