אל קאעידה לדאע"ש: נתאחד נגד רוסיה

מנהיג אל קאעידה איימן אל-זוואהירי, העביר מסר באמצעות האינטרנט וקרא לפעילי הטרור ברחבי העולם להפסיק הלחימה בין הארגונים השונים. בקלטת שהופצה קרא סגנו הנצחי של בן לאדן למוסלמים להתאחד כנגד רוסיה במלחמתה בסוריה

האם הארגונים ישתפו פעולה? (רויטרס)

שני ארגוני הטרור הגדולים במזרח התיכון יתאחדו נגד רוסיה? מנהיג אל קאעידה, איימן אל-זוואהירי קורא לארגוני הטרור להתאגד יחדיו בכדי להתמודד עם האיום שמציבות בפניהן רוסיה והמערב בסוריה ובעירק.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בהקלטה שהופצה באינטרנט פונה אל-זוואהירי אל לוחמי המדינה האסלאמית להתאחד עם ארגון אל קאעידה. "האמריקנים, הרוסים, האירנים, וחיזבאללה מתאמות את מלחמתם נגדנו- האם אנחנו לא מסוגלים להפסיק את הלחימה בינינו כדי שנוכל להפנות את כל המאמצים שלנו נגדם?", תוהה אל-זוואהירי.

למרות שלא ברור ממתי ההקלטה, הסבירות היא כי נוצרה לא מזמן שכן אל-זוואהירי, סגנו בעבר של בן לאדן שהפך למנהיג הארגון, מציין את התקיפות האוויריות שמבצעת רוסיה בשטח סוריה, תקיפות שהחלו בסוף חודש ספטמבר.

(רויטרס)

הקלטת הזו מתפרסמת לאחר שרק לפני כחודשיים הופצה באינטרנט קלטת נוספת של מנהיג אל קאעידה כשהוא יוצא במתקפה חריפה נגד העומד בראש ארגון דאע"ש, אבו בכר אל בגדדי. "אתה שופך דם ותוקף את האומה האיסלאמית כדי לשלוט", אמר אל זוואהירי בהרצאה מוקלטת. "הח'ליפות של בגדדי היא ח'ליפות של פיצוצים, חבלה והרס".

את עיקר הביקורת שמר מנהיג אל קאעידה לדרכים שבהן דאע"ש כופה על אנשים להתאסלם ולהישבע אמונים לארגון. "שבועת אמונים בדרך של כפייה, שהתירו כמה מאנשי הדת, אינה הדרך שלנו", הסביר.

למרות הדיווחים על ההישגים של דאע"ש מול ארגוני מורדים אחרים, בהם ג'בהת א-נסורה המשתייך לאל קאעידה, טען מנהיג ארגון הטרור כי "בגדדי אינו שולט בנו. יש מוג'אהדין ששולטים על שטחים רחבים יותר מאלו שבהם שולט ארגונו".