דיווח: הרוגים רוסים ראשונים בסוריה

גורם צבאי סורי בכיר אמר כי לפחות 3 לוחמים רוסים נהרגו מפגז שירו המורדים סמוך ללטקייה. במוסקבה הכחישו וטענו כי הם לא התקבל כל מידע על הרוגים רוסים בסוריה

כוחות צבא רוסיה. ארכיון (רויטרס)

קורבנות ראשונים של צבא רוסיה בסוריה? לפחות 3 לוחמים רוסים שמסייעים לצבא אסד בלוחמה מול כוחות המורדים ודאע"ש נהרגו אמש ומספר לוחמים נוספים נפצעו מפגיעת פגז שנורה לעבר העמדה בה שהו בלטקייה - כך מדווח היום (שלישי) גורם בכיר בצבא סוריה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

אם הדיווח יתברר כנכון מדובר בקורבנות הראשונים מקרב הכוחות ששלח פוטין לסייע לאסד, מאז החלה הפעילות של חיל האוויר הרוסי במדינה, בסוף החודש שעבר. להודעה טרם התקבל אישור רשמי של גורמים בממשל הסורי או הרוסי ומהשגרירות הרוסית בדמשק נמסר כי עד לשעות הערב לא התקבל בידיהם מידע על הרוגים רוסים.

בתוך כך, ממשיכה רוסיה לפעול בשטח המדינה: חיל האוויר הרוסי חיסל היום מפקד בכיר בארגוני המורדים בסוריה - כך דיווחו ארגוני זכויות אדם הפועלים במדינה המשוסעת. על פי הדיווח, בתקיפת מטוסי הקרב הרוסיים באזור לטקייה אמש נהרגו לפחות 45 בני אדם - מרביתם לוחמים בשורות המורדים.

מפקד בכיר בארגוני המורדים נהרג (רויטרס)


לפי הדיווח של ארגון זכויות האדם, המתקפה הרוסית התמקדה בקו החוף הסורי באזור ג'בל אל-ארקד. עוד הוסיפו בארגון כי המפקד הבכיר שנהרג בתקיפה פיקד על גדודים הפועלים באזור החוף כחלק מ"צבא סוריה החופשית".