פרשן פלסטיני: "מקנא באוהד חמו"

ברשות הפלסטינית לא נותרו אדישים לתיעוד צעדת "הפאנטומים של קלנדיה" ששודר במהדורה המרכזית - חמושים רעולי פנים שנושאים כמויות גדולות של נשק ומאיימים להפנות אותו לעבר כוחות צה"ל. "קינאתי באיך שהוא נכנס ועבד מבחינה עיתונאית", אמר פרשן בטלוויזיה הפלסטינית

אתמול (ראשון) שודרה במהדורה המרכזית הצצה יוצאת דופן למתרחש במחנה הפליטים קלנדיה בימים אלה - צעדה של רעולי פנים חמושים מגדודי חללי אל-אקצא במרחק מאות מטרים בלבד מכוחות צה"ל. מתברר שגם ברשות הפלסטינית לא נותרו אדישים לתמונות והגדיל לעשות פאיז עבאס, פרשן הטלוויזיה הפלסטינית לענייני ישראל, שהביע קנאה בתיעוד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אתמול שודרה בערוץ 2 כתבה על קלנדיה", סיפר הפרשן הפלסטיני. "רואים שם כיצד הכתב של ערוץ 2, אוהד חמו, נכנס לשם עם רעולי הפנים, דרך אגב זו הפעם השנייה, הוא גם היה במחנה הפליטים ג'נין ועשה את אותו הדבר - הצליח להיכנס".

"כן, גם קינאתי בו, איך הוא הצליח כעיתונאי, קינאתי בו איך הוא נכנס ואיך הוא עובד ואיך הוא עבד מבחינה עיתונאית מקצועית", הפתיע הפרשן בווידוי. "הוא היה אובייקטיבי בסיקור שלו ולא סיפר סיפורים. כמו שהוא ראה מה שהוא ראה ודיווח ונתן לרעולי הפנים מרחב גדול להתבטא".

בשיחה עם עודד בן עמי הסביר חמו מדוע החליט להסתכן ולהצטרף לחמושים במחנה הפליטים. "זה היה מאוד מפחיד אבל החובה העיתונאית היא שהניעה אותי להגיע לשם ולהביא את תמונות כלי הנשק", אמר.

"מדובר באקס טריטוריה, מקום שהרשות לא ממש יכולה להיכנס אליו, בטח שלא מנגנוני הביטחון", הוסיף חמו. "אתה משתדל לסמוך על האנשים שהזמינו אותך ושהבטיחו, אבל אתה לא משוכנע בכלום, בטח ובטח כשאתה מסתובב בסמטאות".