הצצה לבסיס טילים אירני תת-קרקעי

הפגנת שרירים: אירן חושפת את המנהרות שבהן היא שומרת את הטילים ארוכי הטווח שברשותה למקרה של עימות עם המערב ועם ישראל. "אין לנו רצון במלחמה, אך אם אויבנו יעשו טעויות, בסיס הטילים יתפרץ כמו הר געש", טען קצין אירני בכיר מתוך האתר שנמצא 500 מטרים מתחת לפני האדמה

באופן חסר תקדים שידרה היום (רביעי) הטלוויזיה הממלכתית של אירן תמונות מתוך בסיס טילים תת-קרקעי שנחשב עד כה לסודי. מיקומו של הבסיס המשמש את צבא משמרות המהפכה לא נחשף, אך דווח שהוא נחצב בעומק של 500 מטרים מתחת לפני האדמה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בתמונות משידורי הטלוויזיה האירנית נראית המנהרה העמוקה והארוכה כשהיא עמוסה בטילים ארוכי טווח, באמצעי לחימה ובחיילים. לטענת קצינים בכירים במשמרות המהפכה, מדובר בבסיס תת-קרקעי אחד מני רבים, דבר שעלול לגרום לדאגה רבה במערב וגם בישראל.

הטילים האירניים (הטלוויזיה האירנית)

"בסיסי הטילים ארוכי הטווח של הרפובליקה האסלאמית מוצבים מתחת להרים בכל מחוזות המדינה", הסביר הגנרל אמיר עלי הג'יזדה, מפקד חטיבת התעופה והחלל. הוא טען שארצו אינה מעוניינת לפתוח במלחמה, אך מנגד הצהיר: "אם אויבנו יעשו טעויות, בסיס הטילים יתפרץ כמו הר געש".

כוחות רבים בבסיס הסודי (הטלוויזיה האירנית)

בבסיס הטילים התת-קרקעי נפרסו דגלי ישראל וארה"ב המשמשים כשטיחים למפקדי משמרות המהפכה. על פי הערכות, הסיבה שהבסיס נמצא מתחת לפני האדמה היא על מנת להגביל את יכולתם של לווייני ריגול מלאתר את מחסני הנשק האירנים. כמו כן עומקו של הבסיס מקשה על אפשרות שיהפוך למטרה של תקיפה אווירית.

הפרסום הזה מגיע ימים ספורים בלבד לאחר שאירן חשפה ניסוי שביצעה בטיל בליסטי חדש בשם "עימאד". מדובר בטיל ארוך טווח שמציג רמת דיוק רבה יותר מאלה שהיו עד כה ברשות הרפובליקה האסלאמית. בבית הלבן כבר הביעו דאגה לנוכח הניסוי הצבאי שמפר את החלטת מועצת הביטחון של האו"ם.