חמאס: להרחיב את מתקפת הפיגועים

בחמאס לא רק מברכים את המחבלים אלא גם נותנים עצות למבצעי הפיגועים, אולי בניסיון ליצור סדר בטרור המפגעים הבודדים. במקביל, ההסתה ברשתות החברתיות קובעת גבולות חדשים של זוועה

חמאס מנסה להפוך לשוטר החדש של הטרור העממי וקורא להקים הנהגת טרור משותפת עם הארגונים האחרים לרגל המצב. על פי הארגון, הטרור העממי פועל בכוחות עצמו, אבל בהנהגה ובארגונים יעזרו בטרור בכדי למוטט את שלטונו של אבו מאזן, אם זה יסרב לקבל את דין האינתיפאדה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מהזרוע הצבאית של הארגון וגם מהלשכה המרכזית בקטאר, זרמו ביום שני הנחיות וקריאות מפורשות לרכז מאמץ ולהרחיב את מתקפת הפיגועים. בחשבון הטוויטר של הזרוע הצבאית נכתב: "מחר (יום שלישי) יהיה יום של תבערה באינתיפאדה".

במקביל העביר עיזת א-רישק, עוזרו של חאלד משעל, הנחיות מחמאס להמשך הטרור העממי. ברשימה מסודרת שכתב א-רישק בחשבון הטוויטר שלו נאמר: להרחיב את מעגל העימות בכל מקום, לתאם פעולות בין השכונות, להתמיד בהתנגשויות עם הצבא ולשתף בעימות את כל קבוצות המחאה העממית.

נראה כי ארגון הטרור מבין כי את גל האלימות הנוכחי ניתן ללבות בעזרת הרשתות החברתיות. בנוסף להתבטאויות בגופי התקשורת הוותיקים, דואג הארגון להציף את רשת האינטרנט בסרטונים קצרים ונוטפי שנאה נגד ישראל.