דיווח: מנהיג דאע"ש אל בגדאדי נפצע בתקיפה של צבא עירק

צבא עירק הודיע כי מטוסי קרב הפציצו את שיירתו של מנהיג "המדינה האסלמית" אבו בכר אל בגדאדי, בעת שכלי הרכב נסעו במחוז אל-אנבר במערב המדינה. רשת הטלוויזיה הלבנונית "אל-מיאדין" מדווחת כי אל בגדאדי נפצע, לא ברור באיזו דרגה, ופונה על ידי אנשיו

מנהיג ארגון הטרור דאע"ש, אבו בכר אל-בגדאדי, נפצע בתקיפת שיירתו במחוז אל-אנבר במערב עירק - כך דיווחה רשת הטלוויזיה הלבנונית "אל-מיאדין". לפי שעה לא ברור מהי חומרת פציעתו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

דובר צבא עירק מסר כי מיד לאחר הפצצת השיירה, פונה אל-בגדאדי על ידי אנשיו לאחד מכלי הרכב ששרדו את התקיפה ונמלט מהאזור. כך שמצבו הבריאותי אינו ידוע. כמו כן ציינו בצבא עירק כי בתקיפה נהרגו 25 פעילים בארגון וביניהם כמה בכירים.

"כלי טיס הפציצו את השיירה של הטרוריסט אל בגדדי בזמן שעשה את דרכו לכרבלא לפגישה עם מפקדים בדאע"ש, נמסר בהודעה העירקית. התקיפה עצמה התבצעה סמוך לגבול בין עירק לבין סוריה.

בעקבות הפרסומים על התקיפה, תומכי המדינה האסלאמית ברחבי העולם הבהירו כי חיסול אפשרי של אל-בגדדי לא ימנע את המשך התעצמות "האימפריה המוסלמית". "גם אם המנהיג נעצר, הח'ליפות תמשיך לשרוד", כתבו כמה מהם בחשבונות הטוויטר שלהם. "האם העולם יודע שגם אם אל בגדדי מת מות קדושים, הדבר יביא לסופה של החליפות? האם מישהו חושב שהיינו נוטשים?".

המדינה האסלאמית איבדה את המנהיג? (רויטרס)

בעבר נטען מספר פעמים כי אל בגדדי נהרג או נפגע בתקיפות שונות. בחודש אפריל האחרון דיווח הגרדיאן הבריטי כי אל בגדדי נפצע פצעים קשים בהתקפה של כוחות הקואליציה במערב עירק בחודש מרס ומתקשה להמשיך לשמש כמנהיג הצבאי של ארגון המדינה האסלאמית.

 

"כל מוסלמי צריך להגר"

הדיווח הסתמך על מקור עירקי שטען כי אל בגדדי סבל מפציעות חמורות ונשקפה סכנה לחייו. פציעתו הובילה לשורת פגישות דחופות של מנהיגי דאע"ש, שהאמינו בתחילה שהוא לא ישרוד וכבר החלו בהליך של בחירת יורש. על פי הגרדיאן, דיפלומט מערבי ויועץ עיראקי אישרו כי התקיפה התקיימה ב-18 במרס באל-אפרגאן במחוז נינווה, סמוך לגבול הסורי.

עם זאת, פחות מחודש לאחר הדיווח פרסם דאע"ש הקלטה ובה נשמע אל בגדדי קורא לכל המוסלמים בעולם להצטרף אל לחימתו ויצא כנגד המשטר הסעודי. "כל מוסלמי בעולמי צריך להגר ממדינתו אל המדינה האיסלמית", אמר. "אני קורא לכם להצטרף למלחמה או לשאת נשק לכל מקום אשר תלכו".

בחודשים נובמבר ודצמבר האחרונים התקבלו דיווחים על פציעתו של מנהיג ארגון הטרור, אך הם התבררו כלא נכונים. בדצמבר האחרון מטוסים אמריקנים תקפו שתי מכוניות שנסעו בפאתי מוסול, הפצצה שבה חוסל עוזרו הקרוב עבדול רחמן אל אפארי. אל בגדדי היה באחת המכוניות שלא נפגעה. גם סגנו, אבו איסלאמי אל-תורכמני, וראש אגף המבצעים הצבאיים של הארגון בעיראק חוסלו מאז תחילת דצמבר.