דאע"ש פוצץ את שער הניצחון בתדמור

ממשיכים להילחם בהיסטוריה: אנשי המדינה האסלאמית פוצצו את שער הכניסה לשרידי העיר הרומית העתיקה שנבנתה לפני 2,000 שנה. באונסק"ו הגדירו את המעשה "פשע מלחמה" וקראו לקהילה הבינלאומית להתערב כדי למנוע הרס נוסף של עתיקות ואתרי מורשת עולמיים על ידי דאע"ש

שער הניצחון בתדמור (רויטרס)

חמושים של ארגון המדינה האסלאמית פוצצו הבוקר (שני) את "שער הניצחון" בעיר העתיקה תדמור בסוריה - כך דיווח מנהל רשות העתיקות של סוריה. מדובר באחד מהמבנים החשובים והמפורסמים ביותר בתדמור ושער הכניסה לשרידי העיר הרומית שנבנתה לפני 2,000 שנה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בחודש מאי האחרון הצליחו אנשי דאע"ש להשתלט על תדמור, אתר שהוכרז על ידי אונסק"ו כאתר מורשת עולמי, ומאז ביצעו הרס של עתיקות רבות במקום בטענה כי מדובר במלחמה נגד עבודת אלילים.

דגל דאע"ש בעיר העתיקה בתדמור

מזכ"לית אונסק"ו אירינה בוקובה כינתה את הרס השער "פשע מלחמה" וקראה לקהילה הבינלאומית להתערב כדי לעצור את מאמצי דאע"ש "לשלול מהעם הסורי את זהותו וההיסטוריה שלו".

בחודש אוגוסט האחרון השמידו אנשי דאע"ש שני מקדשים היסטוריים בתדמור - מקדש בל ומקדש בעל שמין. הרס המקדשים בעלי החשיבות ההיסטורית והארכיאולוגית הרבה הוביל לזעזוע ולגל של גינויים ברחבי העולם. אנשי דאע"ש אף ערפו את ראשו של חאלד אל-אסעד, מומחה עתיקות בן 82 שסירב לעזוב את תדמור גם לאחר שנודע על כך שאנשי דאע"ש מתקרבים לעיר.