הרשות מגנה את הרג שני המחבלים

הרשות הפלסטינית פרסמה הודעת גינוי רשמית בעקבות אירועי אמש בירושלים, אלא שהגינויים אינם יוצאים נגד שני פיגועי הדקירה שאירעו בזה אחר זה, אלא נגד הרג המחבלים שהביאו למותם של שני בני אדם ופצעו שלושה נוספים. "הרשות דורשת הגנה בינלאומית לפלסטינים", נכתב בהודעה

אבו מאזן, ארכיון (רויטרס)

הרשות הפלסטינית מפרסמת הבוקר (ראשון) התייחסות ראשונה ללילה הקטלני שעבר אמש על ירושלים, אלא שבהודעתה היא בחרה להתעלם באופן מוחלט מפיגועי הדקירה שאירעו בבירה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הרשות מגנה את ההסלמה הישראלית בירושלים ובגדה המערבית, לרבות הרג שני הצעירים בירושלים הכבושה ודורשת הגנה בינלאומית לפלסטינים", נכתב בהודעה שיצאה מהמוקטעה.

כשברשות הפלסטינית מדברים על "הרג שני הצעירים בירושלים", כוונתם היא לשני המחבלים שיצאו לבצע את פיגועי הדקירה בעיר. כל אחד מהם נוטרל ונהרג לאחר שדקר יהודים בסביבתו.

בפיגוע הדקירה הראשון שאירע בעיר העתיקה נרצחו שני תושבי העיר, הרב נחמיה לביא, בן 41, ואהרון בנט, בן 21. בפיגוע זה נפצעו גם אלמנתו של בנט ובנו הפעוט. בפיגוע הדקירה השני נפצע בינוני הנער משה מלכה, בן 15.

עוד גינו ברשות את המתנחלים שלטענתם "תוקפים בלילה כפרים פלסטיניים בגדה בהגנת צבא הכיבוש". דובר הרשות הפלסטינית אמר כי "ישראל רוצה להרוס את פתרון שתי המדינות לשני העמים ולכן היא מובילה את האזור לסבב אלימות חדש".