הכירו את רוואבי: העיר הפלסטינית החדשה

העיר הפלסטינית החדשה מתחילה את שלב האיכלוס: יותר מ-20 משפחות כבר קיבלו מפתח ונכנסו לדירות אותן רכשו בעיר רוואבי, שנחשבת ל"מודיעין הפלסטינית" סמוך לרמאללה. דירת ארבעה חדרים עולה כ-700 אלף שקלים, ושתי השכונות הראשונות כבר נמכרו במלואן

אחרי יותר משש שנים, מפעל חייו של המיליארדר הפלסטיני באשר אל-מסרי קורם עור וגידים. בשבועות האחרונים לאחר שנים של בנייה, קשיים ועיכובים, כשהגדול מביניהם הוא חיבור העיר הפלסטינית המתוכננת הראשונה למים, למבני האבן נכנסת נשמה ובדרך אפשר לזהות סימני חיים ראשונים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בינתיים הושלמה הבנייה של שתי השכונות הראשונות של רוואבי ונכון להיום כבר 25 משפחות מתגוררות כאן. "מדובר בפרוייקט ייחודי, יחיד מסוגו", מספרת אמל, אחת ממהנדסות העיר. "העיר היא פלסטינית. היא על אדמה פלסטינית, פלסטינים בנו אותה ופלסטינים הם אלו שבאים לגור בה. יש בה את המודרנה כי אנו חיים בהווה ולא בעבר, אבל הנשמה היא פלסטינית".

עצם הנוכחות של אמל, צעירה בשנות ה-30 לחייה, בוגרת תואר שני, אחת ממהנדסי העיר, אישה ומנהלת בסביבה פטריארכלית כל כך, מספרת משהו על הפרויקט הזה שנקרא רוואבי ואולי גם על השינוי שעובר על שכנינו. "אנו רוצים להוכיח לכולם שאם תינתן לפלסטינים הזדמנות, הם ייבנו ערים יפות", היא מתארת ומוסיפה גם מימד לאומי לפרויקט החדש.

מחירי הדירות נעים בין 65 אלף דולר לדירת 95 מטרים ועד ל-140 אלף דולר לדירה של 120 מטרים רבועים. הקונים הם פלסטינים גם מישראל וגם מחו"ל, חלקם קונים דירה למגורים וחלקם להשקעה. יהודים, לא יכולים לקנות כאן דירה.