לווין תיעד: מטוסי קרב רוסיים בסוריה

בצילומים נראים מטוסי קרב רוסיים מדגם סוחוי-30 בנמל התעופה של הצבא הסורי בלטקיה. מדובר במטוסים מתקדמים שעלולים להוות איום דרמטי על ההפעלה של חיל האוויר הישראלי באזור. השבוע: נתניהו ייפגש עם פוטין

בעוד שנתניהו צפוי לצאת השבוע לרוסיה ולהיפגש עם הנשיא פוטין כדי להתריע בפניו על הסכנות שבמעורבות הרוסית במלחמת האזרחים בסוריה, מאשש צילום לווין חלק מהחששות הישראליים. בצילום נראים מטוסי קרב רוסיים מדגם סוחוי-30 בנמל התעופה של הצבא הסורי בלטקיה. מדובר במטוסים מתקדמים שעלולים להוות איום דרמטי על ההפעלה של חיל האוויר הישראלי באזור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

נתניהו צפוי להציג לפוטין בפגישתם במוסקבה את האיומים על ישראל כתוצאה מהזרמה של אמצעי לחימה מתקדמים לזירה הסורית ומזליגת נשק קטלני לחיזבאללה ולארגוני טרור אחרים. השניים ידונו בפריסת הכוחות הרוסיים בסוריה.

לפני כשבועיים שבו והתריעו גורמים בישראל מפני מעורבות אירן במלחמה בסוריה. גורם ביטחוני בכיר אישר כי כוח המונה כמה מאות לוחמים של משמרות המהפכה האירנית הגיע לסוריה להילחם לצד כוחות אסד וחיזבאללה, נוכח המצוקה המבצעית שאסד נתון בה. להגעת הכוח האירני קדם תיאום אירני-רוסי - שממחיש גם את המעורבות הגדולה של מוסקבה בנעשה בסוריה.

המעורבות הצבאית האירנית הגוברת בסוריה נעשית במקביל לזאת של הרוסים. בחדשות 2 פורסם בתחילת החודש דבר הגעתם של כוחות רוסיים מתוך כוונה להפעיל שדה תעופה של מטוסי ומסוקי קרב שגם הם ישתתפו בלחימה לצדו של אסד.

הרוסים מעבירים לסוריה לא רק יחידות אוויריות, אלא גם כוחות קרקע שיוכלו להגן על שדות התעופה שמהם יופעל הכוח האווירי הרוסי. הרוסים מתבססים סביב נמל טרטוס ושדה התעופה שישמש את הכוח האווירי הרוסי נמצא באזור, בתוך המרחב העלאווי שלחוף הים.